Екіпаж "Гетьмана Сагайдачного" нагородили за боротьбу з піратами

14.05.2014, 09:56

В Одесі на борту фрегата "Гетьман Сагайдачний" командувач українських ВМС контр-адмірал Сергій Гайдук вручив нагороди військовим морякам, які брали участь в операціях з протидії піратству на морі "Океанський Щит" і "Аталанта". Про це повідомили в прес-службі Міноборони.

Відзнаки "За військову доблесть" удостоєні командир національного контингенту контр-адмірал Андрій Тарасов, командир фрегата "Гетьман Сагайдачний" капітан 1 рангу Роман П'ятницький, офіцери похідного штабу, група військовослужбовців корабля. Також відбулося заохочення нагородами НАТО "За сприяння миру".

Цього ж дня контр-адмірал Сергій Гайдук привітав командира ракетного катера "Прилуки" капітан-лейтенанта Павла Рудя присвоєнням чергового офіцерського звання - капітан 3 рангу. Він зазначив, що командир і колектив катера роблять все від них залежне для того, щоб в найкоротші терміни відновити боєздатність недавно поверненого Україні ракетного катера (як відомо, ракетний катер "Прилуки" був захоплений військовослужбовцями Російської Федерації під час анексії Криму, а в середині квітня виведений з порту окупованого Севастополя в порт Одеси).

Як ми раніше повідомляли, фрегат " Гетьман Сагайдачний" відтіснив російські кораблі з територіальних вод України. Функція фрегата "Сагайдачного" - оборонна, він патрулює український морський кордон від зазіхань іноземних військових. По прибуттю на місце несення служби фрегат зустрів чотири військові кораблі Чорноморського флоту Росії, які намагалися перетнути кордон, і два вертольоти вогневої підтримки. На "Сагайдачному" була оголошена бойова тривога, але озброєння не застосовувалося. У підсумку росіяни відступили в нейтральні води.

 

За матеріалами сайта http://ukr.segodnya.ua