СЕЛЕКТОРНА НАРАДА ПРЕДСТАВНИКІВ УСІХ ОБЛАСТЕЙ ТА ВІЦЕ-ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА З ПИТАНЬ ЖКГ ВОЛОДИМИРА ГРОЙСМАНА

16.05.2014, 09:23

У приміщенні «Укртелекому» 15 травня відбулася селекторна нарада представників  усіх областей та віце-прем’єр-міністра з питань ЖКГ Володимира Гройсмана, у якій взяв участь міський голова Сергій Супрун. Гаряче обговорювалося питання децентралізації влади, про яке говорять на усіх рівнях останнім часом. Зокрема, Володимир Гройсман представив фактично «дорожню карту» по внесенню змін до Конституції України.

Найголовніше, що чекає на місцеві громади – це створення виконкомів обласних, районних та сільських рад. Крім цього, будуть створені державні представництва, які фактично контролюватимуть законну діяльність місцевих громад.  

Одним із найгостріших питань наради були податки, рентні платежі та інші види надходжень до бюджетів.

За словами Володимира Гройсмана, згідно із попередніми положеннями реформи, «на місцях» залишатиметься до 25% податку на прибутки фізичних осіб, 10-25% податку на прибуток підприємств, частково екологічний податок, повністю єдиний податок, повністю земельний податок.

В.Гройсман також повідомив, що існує пропозиція щодо виведення обслуговування витрат «другого кошика» з держказначейства. Але це можна буде зробити тільки після стабілізації економічної ситуації.

Насамкінець учасники наради вирішили провести масштабну інформаційну кампанію по змінах до Конституції. Зокрема, голова Полтавської ОДА Віктор Бугайчук, за пропозицією міського голови Комсомольська Сергія Супруна, доручив провести масштабне навчання усіх сільських та міських голів області, щоб ознайомити їх з положеннями адміністративної реформи.

Завершити децентралізацію влади планують до 2015 року.