ЗАСІДАННЯ ДИСКУСІЙНОГО ДЕПУТАТСЬКОГО КЛУБУ «ДІАЛОГ»

19.05.2014, 10:16

16  травня в м.Комсомольську в малій залі міськради відбулося засідання дискусійного депутатського клубу «Діалог». Участь у засіданні взяли міський голова С.А.Супрун, секретар Комсомольської міської ради С.О.Калашнік, перший заступник міського голови Д.Г.Биков, заступник міського голови Н.Д.Угнічева, заступник міського голови Ю.М.Муха, голова громадської ради при Комсомольській міській раді Полтавської області Д.В.Вінівітін, голови комітетів громадської ради, депутати Комсомольської міської ради, керівники структурних підрозділів виконкому та міськради, представники ЗМІ, народного контролю.

 

Перш за все Сергій Андрійович ознайомив присутніх із результатами селекторної наради, яка відбулася за головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В.Гройсмана 15.05.2014. Міський голова презентував напрацьовані зміни до Конституції України, прокоментував основні положення законопроектів, спрямованих на реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади. Керівник міста зазначив: «Щоб система самоврядування була ефективною, потрібно сформувати спільну позицію. А для цього аспекти реформування необхідно всебічно обговорити, врахувати думки та пропозиції всіх громад. 

Надмірна централізація влади призвела до накопичення на місцях господарських, економічних та соціальних проблем. На часі - розширення можливостей і збільшення ресурсів громад – сіл, селищ, міст. У квітні уряд схвалив Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, а її базові принципи прийняв як політичне рішення. Зокрема, пропонується максимально передати повноваження й фінансові інструменти для реалізації цих повноважень на місця, чітко розмежувати повноваження як між органами місцевого самоврядування так і між органами виконавчої влади за принципом субсидіарності, визначити механізми відповідальності органів місцевого самоврядування перед виборцями й перед державою. На рівень громади планується передати компетенції, які стосуються місцевого економічного розвитку; розвитку й утримання місцевої інфраструктури; планування розвитку територій громад; питання забудови територій; благоустрою; соціальної допомоги; швидкої медичної допомоги; первинної медицини; дошкільної; середньої та позашкільної освіти; муніципальної міліції;  пасажирських перевезень; спектру житлово-комунальних послуг; культури, фізичної культури та спорту. На рівень району планують передати повноваження з утримання об’єктів спільної власності територіальних громад району; транспортної інфраструктури районного значення, забезпечення надання вторинної медичної допомоги, виховання та навчання дітей у школах-інтернатах загального профілю. На регіональному рівні забезпечуватимуть розвиток транспортної інфраструктури регіонального значення; спеціалізованої охорони здоров’я; спеціалізованої середньої освіти; культури, спорту, туризму та утримання об’єктів спільної власності.

Міський голова також повідомив, що у ході селекторної наради йшлося  про заміну державних адміністрацій на органи, які здійснюватимуть контроль за дотриманням законів України на територіях, координуватимуть діяльність територіальних органів виконавчої влади – інспекцій, інших органів виконавчої влади. Для місцевого самоврядування вкрай важливо, що децентралізують не тільки повноваження, але й фінансові ресурси. Заплановано збільшити кошти у міських бюджетах, які використовуються на власні повноваження органів місцевого самоврядування, до 30%. Пропонується залишати на місцях до 25% податку на доходи фізичних осіб, від 10 до 25% податку на прибуток підприємств, частково – екологічний податок,  єдиний і земельний податки пропонується залишити на місцях у повному обсязі. Заощаджені кошти місцевих бюджетів теж пропонується залишати на місцях. Кошти, за рахунок впровадження енергоефективних заходів, пропонується реінвестувати в енергоефективність. Передбачається також 100% фінансове забезпечення делегованих державою повноважень органам місцевого самоврядування.

Згідно з бюджетною політикою на 2015 рік визначено, що місцеві бюджети отримають право на частку загальнонаціональних податків. Ці кошти підуть на вирішення питань, які є важливими для тієї чи іншої територіальної громади: ремонт доріг, створення дитячих садків, інфраструктури або інше.

Уряд веде також роботу над децентралізацією адміністративних послуг. За словами Віце-прем’єра, більше 60 функцій з надання адмінпослуг пропонується передати на місцевий рівень, у тому числі: реєстрація майна, бізнесу, дозвільні функції, функції держархбудконтролю та інше. Держава залишить за собою право на серйозний контроль за якістю надання цих послуг.

С.А.Супрун повідомив присутнім, що представники регіонів в цілому підтримали ініціативу Уряду, внесли ряд своїх пропозицій, наголосив на необхідності проведення широкого обговорення теми з територіальною громадою, закликав присутніх долучитися до обговорення, опрацювати зміни до Конституції України в частині місцевого самоврядування, надати свої пропозиції.

З ініціативи депутата міської ради А.С.Гаврилюка учасники засідання обговорили питання, що стосуються комфортного співіснування мешканців міста та об’єктів  з цілодобовим режимом торгівлі. Про проведену роботу в цьому напрямку доповіла начальник відділу захисту прав споживачів та розвитку споживчого ринку С.О.Золотова. У ході роботи засідання вирішили підготувати звернення до Верховної Ради України про внесення змін до законодавчої бази на предмет можливості впливати на торгівлю алкоголем у нічний час у правовому полі, посилити роботу правоохоронних органів у частині виявлення адмінпорушень у місті.   

 

На завершення засідання розглянуто звернення громадян.