КОМСОМОЛЬСЬКЕ МІСЬКЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ ІНФОРМУЄ

28.05.2014, 11:51

Громадська приймальня, що створена при Комсомольському міському управлінні юстиції доводить до відома громадян інформацію про надання безоплатної  первинної правової допомоги.

Стаття 59 Конституції України закріплює право кожного на правову допомогу. Відповідно до статті 8 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» від 02.06.2011 право на безоплатну первинну правову допомогу мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України, в тому числі військовозобов’язані, призвані на військову службу у зв’язку з мобілізацією, резервісти, а також військовослужбовці, прийнятих на військову службу в добровільному порядку (за контрактом); громадяни України, які приїхали з Автономної республіки Крим і м. Севастополя, в інші регіони України; постраждалі учасники масових акцій громадянського протесту та члени їх сімей, що відбулися у період із 21.11. 2013  по 21.02.2014.

Забезпечення надання безоплатної первинної правової допомоги, а саме: надання правової інформації, надання консультацій і роз’яснень з правових питань, складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру), надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації здійснюється через мережу громадських приймалень Головного управління юстиції у Полтавській області, територіальних управлінь юстиції області та інших громадських приймалень, в роботі яких беруть участь працівники органів юстиції.

За інформацією Міністерства юстиції України від від 23.05.2014          № 4211-0-4-14/10.3  постраждалі учасники масових акцій громадянського протесту та члени їх сімей, що відбулися у період із 21.11.2013 по 21.02. 2014  мають також право отримати в державних нотаріальних конторах безоплатно додаткові послуги правового характеру, в тому числі нотаріальні послуги, пов’язані з оформленням спадщини.

 

В.о. начальника Комсомольського міського
управління юстиції
Л.М.Шумей