На Полтавщину активно прибувають біженці зі сходу України

4.06.2014, 14:05

Заступник міського голови Н.Д.Угнічева 3 червня взяла участь у засіданні Міжвідомчого координаційного штабу з тимчасового розміщення громадян, що відбулося в Полтавській облдержадміністрації під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України Віталія Яреми.

 

У ході зустрічі розглянуто стан справ на Полтавщині стосовно надання допомоги переселенцям, які прибувають зі сходу та півдня України.

 

Голова Полтавської ОДА В.М.Бугайчук повідомив, що за останній тиждень на територію Полтавської області прибули 11 сімей та 5 громадян з Донецької та Луганської областей. Крім того, вчора на телефонну лінію Контактного центру звернулись ще 35 осіб, які мають наміри приїхати  найближчим часом.

 

За словами В.М.Бугайчука, на сьогоднішній день на Полтавщині перебувають 335 переселенців з Криму та Сходу, у тому числі 96 осіб з Донецької та Луганської областей. Тимчасове житло вже надано 19 громадянам. Також Полтавщина готова додатково прийняти 160 осіб.

 

На засіданні Міжвідомчого координаційного штабу було відзначено кілька проблемних питань. Зокрема, відсутність законодавчо визначеного статусу біженців для мешканців Сходу України, проблеми з компенсацією за проживання у санаторно-курортних закладах України.

 

Представники Уряду пообіцяли найближчим часом вирішити ці питання. А також  визначити джерела фінансування для соціальної реабілітації родин військовослужбовців, що переведені з Донецької і Луганської областей у інші регіони.

 

Заступник міського голови Н.Д.Угнічева зазначила, що станом на 03.06.2014 у місті Комсомольську перебуває 12 громадян, які переїхали на тимчасове проживання з Криму та 6 – із Слов’янська. Міська влада всіляко підтримує переселенців, сприяє налагодженню нормальних умов їхнього проживання та соцзабезпечення.  

 

 

За матеріалами http://www.adm-pl.gov.ua