На Полтавщині – нові тарифи на приміські та міжміські перевезення

10.06.2014, 08:35

Не більше 35 копійок за один кілометр  проїзду  пасажира  (без  урахування  ПДВ) – такі тарифи на перевезення пасажирів автобусами, які працюють  у  звичайному  режимі  руху, в  приміському та  міжміському внутрішньообласному сполученні  встановлені розпорядженням голови Полтавської   обласної державної адміністрації Віктора Бугайчука (№162).

Вартість перевезення багажу на цих маршрутах не мусить перевищувати 10 відсотків від вартості проїзду пасажира.

Розпорядження набуло чинності з вівторка 3 червня, моменту його опублікування в загальнодержавній  громадсько-політичній  газеті  «Зоря Полтавщини».

Основною причиною підвищення тарифів на проїзд були здорожчання паливно-мастильних матеріалів, автомобільних шин та запасних частин та зростання мінімальна заробітна плата з 960 до 1218 грн., або на 27%. (за даними Державної служби статистики у Полтавській області, за січень - квітень 2014 року вартість дизельного пального та бензину порівняно з минулим роком зросла на 55%. Темпи зростання по вартості газу склали 15,6%).

 

Нагадаємо: раніше (з травня 2011 року) на території Полтавської області діяли тарифи на рівні 0,25 грн. за 1 км проїзду пасажира. Однак, приватні перевізники, що обслуговують міжміські та приміські маршрути вимагали підвищити тарифи до  45 коп. за кілометр. Перевізники навіть вдалися до акції протесту під стінами ОДА, вимагаючи підвищити тарифи до економічні обґрунтованих.

 

За матеріалами сайту http://www.adm-pl.gov.ua