ВІДКРИТИЙ ДІАЛОГ

27.06.2014, 09:03

Учора секретар Комсомольської міської ради Світлана Олександрівна Калашнік взяла участь у спільному засіданні представників органів місцевого самоврядування та Уряду, що відбувся в столиці до Дня Діалогу представників органів місцевого самоврядування та органів державної влади.

 

У заході взяли участь Президент України П.О.Порошенко, представники Уряду, 260 міських, селищних, сільських голів, їх заступників, секретарів рад з усіх областей України, Віце-прем"єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В.Гройсман, народні депутати України, представники органів державної влади, міжнародні та вітчизняні експерти.

 

День Діалогу проведено в рамках проекту «Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні», який реалізується АМУ за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.

 

Відповідно до порядку денного засідання розглянуто ряд важливих питань: шляхи вирішення проблемних питань місцевого самоврядування, реформування місцевого самоврядування і житлово-комунального господарства, бюджетного забезпечення реалізації повноважень органів місцевого самоврядування та надання адміністративних послуг.

 

Президент України Петро Порошенко зазначив, що вже завтра, 26 червня 2014 року, буде зареєстровано законопроект про внесення змін до Конституції стосовно децентралізації влади, який також буде спрямовано до Венеціанської Комісії Ради Європи. «Ми хочемо змінити найближчу до народу місцеву владу, надавши самоврядуванню реальних повноважень, яких ще ніколи не знала система місцевого самоврядування в історії України», - підкреслив Глава держави. Глава держави наголосив, що законопроект про внесення змін до Основного Закону передбачає ліквідацію обласних та районних державних адміністрацій і запровадження посад представників Президента. Також передбачається створення виконавчих комітетів місцевих рад, яким і буде делеговано основні функції державної влади на місцях. Президент пообіцяв, що значна частина податків, зібраних на території органу самоврядування, залишатиметься на місцях.

 

За результатами обговорення було прийнято звернення Асоціації міст України до Президента України, Верховної ради України, Кабінету Міністрів України про вирішення найближчим часом нагальних проблем органів місцевого самоврядування у сфері фінансового забезпечення, житлово-комунального господарства, надання адміністративних послуг.