ВІДБУЛОСЯ РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

27.06.2014, 14:28

26 червня в Полтаві відбулося розширене засідання колегії обласної державної адміністрації, яке провів голова Полтавської ОДА Віктор Бугайчук.
Місто Комсомольськ представляла заступник міського голови Надія Угнічева.

Зідно з порядком денним було розглянуто такі питання: «Про формування регіональних та державних ресурсів продовольчого зерна області в 2014-2015 маркетинговому році та гарантування продовольчої безпеки області», «Про функціонування Центрів первинної медико-санітарної допомоги в контексті забезпечення надання медичної допомоги лікарями загальної практики – сімейної медицини», «Про стан виконання в області Закону України «Про Державний земельний кадастр». 

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять про загиблих в боях на Сході України.

Директор департаменту агропромислового АПК Сергій Фролов повідомив, що у семи районах Полтавщини уже розпочалися жнива. Переважно збирають озиму пшеницю та ячмінь. Якість урожаю хороша, однак, аграрії побоюються погіршення погодніх умов. На сьогодні вже обмолочено 9 тис. га і намолочено 3 тис. 375 тонн, переважно це ячмінь. Пшениці намолотили 600 тонн. «Ми очікуємо десь 900 тис. тонн пшениці, і з них – 700 тисяч для  сільгосппідприємств», – сказав Сергій Фролов. Наразі врожайність коливається від 34 до 50 ц/га. «Прогнозують – 42ц/га. Клейковина  – 26, білок 13,8 – це відповідає 2 класу продовольчого зерна, – зазначив Сергій Фролов. – Насторожують погодні умови, якщо будуть дощі, то ми втратимо клейковину, це зменшить якісь продовольчої пшениці. Але наші аграрії готові, щоб оперативно зібрати хліб».Загалом по Україні в лісостеповій зоні жнива, за його інформацією, почалися лише на Полтавщині. Активне збирання зернових триває в степовій зоні, але урожайність в цьому регіоні значно нижча – 26ц/га.

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак зазначив, що у медичні заклади Полтавської обасті  за різними видами допомог звернулось 187 осіб з числа переселенців зі східних областей України. «На сьогодні до лікувально-профілактичних  закладів області звернулося  187 осіб. Із них 30% за медичною допомогою, отримати ти довідку та пройти медичний огляд», – сказав Лисак. За його словами, наразі лікарні області можуть 100% надати медичну допомогу всім переселенцям, які її потребують. Складнощі можуть виникнути лише у тих випадках, коли люди хворіють на тяжкі захворювання, такі, як цукровий діабет та інші, що потребують додаткових дорогих процедур. На сьогодні на обліку в медичних закладах Полтавської області, за інформацією В.Лисака, перебуває 345 сімей із східних регіонів України, що втекли від бойових дій, спричинених терористами.