ДРУГЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ ДВАДЦЯТЬ ТРЕТЬОЇ СЕСІЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

2.07.2014, 09:17

1 липня в Полтаві розпочалося друге пленарне засідання двадцять третьої сесії обласної ради, шостого скликання, у якій взяли участь депутати облради від Комсомольська: заступник міського голови Ю.М.Муха, голова правління ВАТ «Полтавський ГЗК» В.В.Лотоус, І.М.Бобков.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації Віктор Бугайчук, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, заступники голови облдержадміністрації, народний депутат України Юрій Бублик, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, голови райдержадміністрацій, селищні голови районних центрів, керівники підприємств, установ і організацій, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники профспілок, громадських організацій, засобів масової інформації.

Сесія прийняла рішення по ряду питань щодо видобутку корисних копалин на території області.

Обласна рада прийняла ряд рішень, які стосувалися охорони довкілля. Зокрема, затвердила Порядок встановлення лімітів на використання природних ресурсів місцевого значення (крім корисних копалин) у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Полтавської області, Порядок видачі дозволів на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Полтавської області, Пам'ятку користування природними ресурсами Полтавщини.

Ґрунтовного обговорення набув у сесійній залі розгляд питання про проблему, пов’язану із забрудненням довкілля відходами ливарного виробництва двома кременчуцькими компаніями. Йшлося про необхідність прийняття термінових кроків для стабілізації ситуації: підприємства могли ефективно працювати, не порушуючи норм охорони довкілля, люди - безпечно проживати на території сільської ради.

Блок питань, розглянутих на пленарному засіданні, стосувався надання в користування мисливських угідь. Ряд проектів буде доопрацьовано та розглянуто на наступній сесії.

Депутати проголосували за зміни у складі постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр, увівши до її складу новобраного депутата Віктора Дядечка.

Сесія прийняла ряд звернень до Верховної Ради України та Уряду, підтримала депутатські запити Віктора Скочка щодо правомірності дій начальника Головного управління Держземагентства в Полтавській області; недопущення порушень прав на користування мисливськими угіддями; Тетяни Корост стосовно матеріально-технічного забезпечення полтавців, мобілізованих у Збройні сили України та частини МВС.

Різні точки зору були висловлені на сесії відносно погодження надання спеціальних дозволів на видобуток корисних копалин. Досягнуто домовленість із керівниками підприємств нафтогазового комплексу про відрахування 1,5 % від плати за користування надрами у місцеві бюджети на розвиток соціальної інфраструктури території. Це, вважає голова обласної ради, є значним досягненням.

Щодо активної участі громадськості у роботі сесії, Петро Ворона підкреслив, що громадськість, яка стояла на Майдані під час революції Гідності, має право на вираження своєї точки зору на ті чи інші питання. Разом із тим він зауважив, що точка зору представників громадськості у сесійній залі має відповідати думці громадськості усієї області та висловлюватися у більш прийнятній формі.

«Руйнівну силу Майдану потрібно перетворити у консолідуючу і будівничу, - сказав Петро Ворона. – Ми чекаємо від громадськості допомоги, конкретних пропозицій, порад».

 

За матеріалами www.oblrada.pl.ua