КОМСОМОЛЬСЬК – УЧАСНИК ПРОЕКТУ «ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ У ГРОМАДАХ»

2.07.2014, 14:19

24-25 червня у  Миргороді відбувся дводенний семінар, яким започатковано Проект українсько-німецького співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах».

Метою цього Проекту є підтримка здатності місцевого самоврядування виконувати роль провідної сили в Україні щодо впровадження заходів з підвищення енергоефективності, у тому числі щодо застосування енергозберігаючих технологій у сфері ЖКГ. Крім навчання та консультування з питань енергоефективних заходів, Проект підтримуватиме міста-партнери сприянням у доступі до фондів та кредитних ліній для фінансування таких заходів.

В офіційному відкритті Проекту взяли участь Крістіана Хагенедер - директор проекту GIZ «Енергоефективність у громадах», Іма Хренова‑Шимкіна -  заступник директора Проекту, представники компанії «INTEGRATION» (Німеччина): Бруно Вільгельм, Боштян Крайнч та Моніка Брунер, а також представники консорціумів міст-учасників Проекту:

  • Дніпропетровська обласна рада, міста Дніпродзержинськ, Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Павлоград;
  • місто Житомир спільно з містами Бердичів, Коростень, Новоград-Волинський;
  • місто Луганськ спільно з містами Краснодон, Ровеньки, Свердловськ, Сєвєродонецьк;
  • Полтавська обласна державна адміністрація, міста Комсомольськ, Лубни, Миргород, Полтава;
  • місто Чернівці спільно з містами Кам’янець-Подільський та Коломия.

Місто Комсомольськ за дорученням міського голови Сергія Супруна представляли директор департаменту економічного розвитку та ресурсів Ольга Овчиннікова та начальник відділу теплоенергетики, транспорту та зв`язку департаменту житлово-комунального господарства Жанна Неклюдова.

Під час семінару міста-учасники консорціумів представили свої напрацювання в галузі енергетичного менеджменту. Своїми досягненнями поділився й Комсомольськ. Жанна Неклюдова презентувала основні кроки, які зробило наше місто в напрямку енергозбереження. Найважливішими з них є термомодернізація дошкільних навчальних закладів, яка включала утеплення стін та заміну вікон і дверей у будівлях дитячих садочків, реконструкція котельні 15-го мікрорайону з переводом її на альтернативні види палива та заміна котлів на котли з більш високим ККД, будівництво центрального теплового пункту тощо. Наприкінці своєї доповіді Жанна Георгіївна зазначила, що головною метою участі міста Комсомольська в Проекті є виявлення можливостей зменшення витрат енергоресурсів через проведення енергоаудиту об'єктів, що належать територіальній громаді міста, розробка та реалізація комплексних заходів, спрямованих на раціональне використання енергії і природних енергетичних ресурсів на території міста.

Захоплення в учасників семінару викликало відвідування дитячого садочка «Сонечко» у м. Миргород, у якому була здійснена енергоефективна санація будівлі. Реалізація цього пілотного проекту передбачала заміну вікон та дверей на енергоефективні, утеплення стін, встановлення геліоколектора для системи гарячого водопостачання, утеплення даху та інсталяцію ІТП. Такі заходи дозволили знизити споживання теплової енергії дошкільним навчальним закладом майже на 40%.

Другий день семінару був присвячений виступам експертів Проекту, які на практичних прикладах показали представникам територіальних громад етапи впровадження та можливості використання сталих систем енергетичного менеджменту в муніципалітетах, а також презентували можливості фінансування пілотних проектів з енергоефективності у громадах-партнерах.

Під час проведення практичних занять представники кожного консорціуму на підставі набутих впродовж семінару знань розробили місцеві програми впровадження сталих систем енергетичного менеджменту з урахуванням потреб та можливостей кожного міста – учасника консорціуму. Консорціумом міст Полтавської області на чолі з Полтавською обласною державною адміністрацією були визначені пріоритети, обсяги робіт та розроблений план заходів із запровадження енергетичного моніторингу в містах-партнерах на період до кінця поточного року.

Справжнім подарунком для учасників дводенного семінару стала пішохідна екскурсія містом-курортом, організована наприкінці цього заходу його гостинним господарем – Миргородською міською радою.

 

 

Директор департаменту
економічного розвитку та ресурсів                                               О.В.Овчиннікова