ЛІТО - ПОРА ВІДПОЧИНКУ ТА ОЗДОРОВЛЕННЯ ДІТЕЙ

4.07.2014, 09:40

2 липня в ЦДтаЮТ під головуванням заступника міського голови Н.Д.Угнічевої відбулося виїзне засідання міського штабу з оздоровлення та відпочинку дітей у Комсомольську. У роботі штабу взяли участь директор ЦДтаЮТ Н.А.Сакун, начальник управління охорони здоров’я Ю.В.Ковпак, начальник управління праці та соціального захисту населення С.П.Чернявська, начальник санітарно-гігієнічного відділу Комсомольського міськрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Полтавській області І.М.Поцілуйко, методист міського методичного кабінету Ю.В.Омельянець, головний бухгалтер міського відділу освіти О.Є.Кошолкіна, головний спеціаліст відділу у справах сім’ї та молоді О.І.Гончар, представники ЗМІ.

 

Голова міського штабу з оздоровлення та відпочинку дітей у Комсомольську, заступник міського голови Н.Д.Угнічева розповіла представникам ЗМІ про хід відпочинку та оздоровлення дітей у Комсомольську. Надія Дмитрівна підкреслила, що організація відпочинку та оздоровлення дітей улітку завжди була, є і буде пріоритетним напрямком діяльності міської влади. Незважаючи на фінансові складнощі, кошти на цей напрям роботи знаходили завжди. На підготовку та проведення оздоровлення дітей у літній період 2014 року з міського бюджету виділено 325,0 тис. грн., у тому числі: 25 тис. грн. на облаштування пришкільних та спортивних таборів, 300,0 тис. грн. - на КП «Дитячий спортивно-оздоровчий центр «Горизонт». Кошти міського бюджету пішли на ремонт душових кімнат і туалетів корпусу № 7, придбання меблів. 149,0 тис. грн. виділено з міського бюджету на здешевлення путівок для дітей працівників бюджетної сфери.

 

Значимий вклад в оздоровлення маленьких комсомольчан зроблено Благодійним фондом «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату». Завдяки фінансовій підтримці фонду вдалося значно покращити матеріально-технічну базу реабілітаційного відділення педіатричної служби Комсомольської міської лікарні. Для потреб дітей-інвалідів придбали масажний стіл, валики для занять, тренажери, встановлено ліфт, кондиціонер у кімнату для ігор. Надія Дмитрівна підкреслила, що реабілітаційне відділення було створене на базі педіатричного відділення Комсомольської міської лікарні з ініціативи міського голови С.А.Супруна з метою лікування, реабілітації та оздоровлення дітей-інвалідів, які потребують постійного догляду матері. Завдяки ініціативі працівників педіатричного відділення, яку  цілковито підтримано Комсомольською міською радою, з 2013 року впроваджено проект оздоровлення дітей-інвалідів у літній період. На вищезазначені цілі у 2014 році з міського бюджету додатково виділено 20,0 тис. грн., за які оздоровлено 30 дітей. Міською владою заплановано в майбутньому облаштувати на І поверсі відділення зручну веранду для візочків, а на вулиці - літній тренажерний майданчик для дітей-інвалідів.

 

Методист міського методичного кабінету Ю.В.Омельянець доповів про результати роботи літніх пришкільних та спортивних таборів міста, які вже завершили свою діяльність у цьому сезоні. Протягом червня при школах мали можливість відпочити 694 дитини. Тут були створені належні санітарно-гігієнічні умови для перебування дітей, їх якісного, вчасного харчування та організовано дозвілля. Слід відмітити, що 50% вартості харчування оплачено міським бюджетом, а 50% - батьками. Дітей пільгових категорій харчували безкоштовно. Заступник міського голови Н.Д.Угнічева дала високу оцінку організації та впровадженню заходів з оздоровлення юних комсомольчан на базі міських шкіл у цьому році.

 

З 1 червня гостинно відкрив свої двері дитячий спортивно-оздоровчий центр «Горизонт», який визнано кращим серед таборів Полтавської області. Голова Полтавської облдержадміністрації В.М.Бугайчук, побувавши на початку літа в «Горизонті», заявив, що побутові умови у комсомольському таборі кращі ніж в «Артеку». Надія Дмитрівна зазначила, що цього літа табір переповнений. За І-ІІ зміни в центрі вже відпочили та оздоровилися 889 дітей. Візитівкою табору «Горизонт» є чиста річка, просторий пляж, зелені лісові масиви, здорове харчування, добре сплановані розваги, що сприяє якісному та повноцінному фізичному та психологічному оздоровленню молодого покоління. Нововведенням відпочинку - 2014 в таборі «Горизонт» стала організація змін за темами.

 

Про роботу відділу у справах сім’ї та молоді у напрямку забезпечення дітей пільгових категорій путівками від Полтавської ОДА звітувала головний спеціаліст відділу О.І.Гончар.

 

Члени міського штабу з оздоровлення та відпочинку дітей у Комсомольську обговорили виконання санітарно-гігієнічних вимог у закладах оздоровлення та відпочинку, питання медичного обслуговування.

 

Наприкінці заходу директор ЦДтаЮТ Н.А.Сакун розповіла про особливості роботи профільного табору, який відкрито на базі центру влітку, висловила вдячність засновникам Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» народному депутату України К.В.Жеваго, голові правління ВАТ «Полтавський ГЗК» В.В.Лотоусу за фінансову допомогу в здійсненні ремонту закладу, подякувала директору ресторану «Шинок» Ю.О.Скориченко за організацію 3-х разового харчування для дітей, які відвідують табір,  провела екскурсію по закладу, показала умови, в яких відпочивають діти.

 

У ході засідання було визначено основні напрямки подальшої роботи із забезпечення повноцінного відпочинку та оздоровлення дітей та підлітків влітку 2014 року.