АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ КОНСТИТУЦІЙНОЇ РЕФОРМИ ТА ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ВЛАДИ

9.07.2014, 16:08

09 липня 2014 року у виконавчому комітеті Комсомольської міської ради відбувся семінар для керівників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування м.Кременчука, м.Комсомольська, Кременчуцького, Глобинського та Козельщинського районів з теми «Актуальні проблеми конституційної реформи та територіальної організації влади».

 

Організаторами семінару стали Полтавська обласна державна адміністрація, Полтавська обласна рада, Управління державної служби Головного управління державної служби України в Полтавській області та Полтавський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій.

 

Участь у роботі семінару взяли голова Полтавської обласної державної адміністрації Віктор Бугайчук та голова Полтавської обласної ради, доктор наук з державного управління Петро Ворона. Віктор Бугайчук у вступній промові зазначив, що децентралізація влади дасть можливість територіальним громадам бути більш самостійними та самодостатніми, ефективно вирішувати нагальні проблеми на місцях. «Головне завдання  сьогоднішнього зібрання - широко обговорити, розібратися, усвідомити суть реформування. Реформа діятиме тільки тоді, коли люди усвідомлять її переваги, стануть активними учасниками, а не спостерігачами», - зазначив В.Бугайчук.

 

За ініціативою голови Полтавської облради Петра Ворони присутні в залі хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять військовослужбовців, які загинули під час АТО. Голова Полтавської облради у ході виступу наголосив, що реформа покликана зміцнити і посилити місцеве самоврядування. Місцеве самоврядування – це та основа, яка дасть можливість нашій країні змінитися.

 

Перший заступник міського голови Комсомольська Дмитро Биков виступив перед учасниками семінару з промовою, у ході якої підкреслив важливість та актуальність конституційної реформи та територіальної організації влади, подякував ініціаторам і організаторам проведення семінару: голові Полтавської обласної державної адміністрації Віктору Михайловичу Бугайчуку, голові Полтавської обласної ради Петру Васильовичу Вороні, привітав учасників семінару, побажав плідної роботи, здійснення задумів і реального їх втілення на благо народу України. «Реформа місцевого самоврядування спрямована, перш за все, на забезпечення європейських умов життя українців та націлена зробити наші територіальні громади дієздатними, самостійними», - зазначив перший заступник міського голови.

 

Ґрунтовні доповіді, у яких розкрито суть та завдання конституційної реформи та реформування територіальної організації влади, зробили  голова Полтавської обласної ради, доктор наук з державного управління Петро Ворона, завідувач кафедри права Полтавського університету економіки та торгівлі, доктор юридичних наук, професор Галина Лаврик та начальник Управління державної служби Головного управління державної служби України в Полтавській області, кандидат наук з державного управління Олександр Черчатий.

 

Про правові аспекти забезпечення реформ доповіла начальник Головного управління юстиції у Полтавській області Ірина Пашко.

 

Від заступника начальника Управління державної служби Головного управління державної служби України в Полтавській області, доктора наук з державного управління, професора Миколи Лахижі слухачі семінару дізналися про зарубіжний досвід реформування.

 

У ході семінару перший заступник директора Департаменту – начальник управління з питань внутрішньої політики Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації Юрій Варченко поділився досвідом удосконалення механізмів взаємодії суспільства та влади.

 

 За результатами семінару Олександр Черчатий запросив учасників надавати пропозиції, зауваження з питань реформування та територіальної організації влади на електронну адресу Управління державної служби Головного управління державної служби України в Полтавській області.