СЕМІНАР З ПИТАНЬ ПІДГОТОВКИ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ПЛАНУ ДІЙ СТАЛОГО ЕНЕРГЕТИЧНОГО РОЗВИТКУ

11.07.2014, 08:51

У рамках реалізації Проекту українсько-німецького технічного співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах» у Полтаві  відбувся семінар з питань підготовки та реалізації Плану Дій Сталого Енергетичного Розвитку, а також впровадження системи енергетичного менеджменту та моніторингу у містах-партнерах Полтаві, Лубнах, Комсомольську, Миргороді. Участь у роботі семінару від м.Комсомольська взяли директор департаменту економічного розвитку та ресурсів Ольга Овчиннікова та начальник відділу теплоенергетики, транспорту та зв`язку департаменту житлово-комунального господарства Жанна Неклюдова.

 

Над проблемою сталого енергетичного розвитку області розмірковували перший заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Олег Пругло, заступник директора Проекту Іма Хренова-Шимкіна, консультанти – Бруно Вільгельм, Дмитро Марусич.

Олег Пругло наголосив на важливості даної програми для України загалом та Полтавської області зокрема. «Вона дасть змогу зрозуміти що робити, для чого робити і як робити».

Участь у семінарі взяли не лише представники міст-учасників консорціуму, а були запрошені представники усіх регіонів. Тому кожен з новоприбулих мав змогу послухати, поспілкуватися та проконсультуватися   з представниками компанії «INTEGRATION» (Німеччина), а також перейняти досвід у представників консорціумів міст, які уже долучилися до Проекту.

 

Бруно Вільгельм повідомив, що на створення проекту енергозбереження окремої громади виділяється один рік. Використовуючи технічні засоби, поетапно розповів над чим потрібно працювати: «Спочатку повинне бути бачення. Ви маєте розуміти, для чого це робиться і з якою метою. Потім слід зайнятися відбором об’єктів для здійснення енергоефективної реновації та створити робочу групу, яка допоможе зібрати інформацію про сучасний енергетичний стан міста, про викиди СО2. Підготувати та провести заходи з енергоефективності». Тобто, Бруно Вільгельм представив певний алгоритм дій, який допоможе Полтавській області вийти на якісно новий рівень та рішуче зайнятися енергоефективною модернізацією.

 

Проект GIZ «Енергоефективність у громадах» діє з метою покращення екологічного стану середовища – зменшення викидів СО2,підвищення енергоефективності, посилення ролі місцевого самоврядування. Завдяки впровадженню енергоменеджменту для бюджетних будівель громади відкривають великий потенціал заощадження енергії та коштів. Об’єктами розбудови системи енергетичного менеджменту є будівлі бюджетної сфери міста. Це – дитячі садочки, школи, лікарні, музеї та інші.

 

Джерело http://np.pl.ua/