ГРА БОЧЧЕ В КОМСОМОЛЬСЬКУ

15.07.2014, 08:20

Спортсмени комсомольського «Інваспорту» освоюють новий вид реабілітації – гру бочче, яка була популярна ще в Давньому Римі та стала родоначальницею гольфу, боулінгу та керлінгу. Бочче – це параолімпійський вид спорту для інвалідів, які пересуваються на візках і мають порушення опорно-рухового апарату та важкі форми дитячого церебрального паралічу. Гра складається з 4 періодів. Для гри в бочче використовується спеціально розмічений майданчик, поверхня якого повинна бути плоскою та рівною. У грі використовуються шкіряні м'ячі двох кольорів – червоні та сині, а також одна біла куля, "Джек". На початку гри проводиться жеребкування, переможець отримує право обрати м'яч та почати першу партію з викидання джека. У певних випадках допускається використання спеціальних пристосувань для кидання куль (жолоби та шоломи), а також допомога асистентів. Мета гри – розташувати свої м'ячі якомога ближче до Джеку в порівнянні з м'ячами суперника, причому дозволяється вибивати своїм м'ячем м'ячі суперника. Коли всі м'ячі викинуті на корт, рефері оголошує кінець партії та нараховує бали тій команді (гравцеві), чий м'яч (м'ячі) виявляється найближчим до Джеку. Кількість балів дорівнює числу м'ячів, що знаходяться ближче до Джека, відносно першого найближчого м'яча суперника. Після закінчення всіх партій бали кожного гравця (команди) підраховуються, перемагає команда з найбільшою кількістю балів. При рівній сумі балів призначається додаткова партія, за результатами якої визначається переможець. Бочче вимагає від гравців точності, зібраності, концентрації та вміння логічно мислити. Ця гра не тільки цікава та азартна, але і корисна для реабілітації інвалідів.

 

Нещодавно змагання з цього параолімпійського виду спорту відбулися у м.Нова Каховка. Показала хороший результат команда з м. Комсомольська, яка вперше брала участь у змаганнях з бочче. Членами команди Комсомольська були: Непомнящих Сергій, Мірошниченко Валерій та Сінельник Максим. На даний момент тренування з бочче проходять у спортивному залі ЗОШ №6. Цей вид спорту в Комсомольську тільки починає розвиватися. Для членів «Інваспорту» – це не тільки розвага і привід поспілкуватися, але – хто знає – можливо, й дорога у великий спорт. Адже бочче входить в програму параолімпійських ігор.

 

Але, на жаль, нам доводиться тренуватися з саморобними м'ячами, які не відповідають стандартам. На сьогоднішній день ми знайшли можливість придбати м'ячі за більш доступною ціною 165 доларів за комплект через Інтернет. Заказали  2 комплекти за свої кошти й кошти спонсорів.

 

Хочемо подякувати тим людям, які від усієї душі допомагають розвитку цієї нової гри для спортсменів-інвалідів!

 

Спеціаліст філії інваспорт в м. Комсомольськ
Тетяна Амельченя