РОЗРОБКА СТРАТЕГІЇ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ПОЛТАВЩИНИ

25.07.2014, 13:20

25 липня в Полтавській облдержадміністрації пройшло друге засідання комітету та робочої групи з розробки стратегії регіонального розвитку Полтавщини, у якому взяв участь заступник міського голови Юрій Муха. Зокрема, обговорили процес реалізації програми технічної допомоги Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні», головною метою якої є сприяння суспільному, економічному та територіальному згуртуванню країни. Проект передбачає надання практичної допомоги областям щодо розробки стратегій розвитку до 2020 року та впровадження ефективної політики регіонального розвитку.

 

«Сьогодні ми побачимо результати аналізу в регіонах. Ми повинні сформувати стратегію розвитку. Тобто, маємо визначитися: яким у перспективі має бути наш регіон, яка буде наша головна мета, місія регіону. Сьогодні зроблений аналіз сильних та слабких сторін Полтавщини, а також можливостей та загроз», – сказав голова Полтавської ОДА Віктор Бугайчук.

 

За словами заступника керівника групи експертів Проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» Юрія Третяка, реалізація даної стратегії створює для регіонів великі можливості. Зокрема, на її реалізацію ЄС готовий виділити 50 млн євро. «Ми будемо працювати, щоб ці кошти пішли й на райони Полтавщини в тому числі», – зауважив Юрій Третяк.

 

У свою чергу експерт Проекту ЄС Анатолій Ткачук розповів, що серед сильних сторін нашої області є наявність продуктивних земель сільського господарства та високий його розвиток, вигідне географічне розміщення, розгалужена транспортна мережа, низький рівень екологічного навантаження в окремих районах. Серед слабких сторін Полтавщини він перерахував: руйнацію доріг, слабо розвинений малий та середній бізнес, низька екологічна свідомість населення, високий рівень безробіття, низький рівень покриття Інтернетом в сільській місцевості. «70% цих слабких сторін притаманні не лише Полтавській області, а й всій Україні», – зауважив експерт. Однією з перших загроз у реалізації даного проекту Анатолій Ткачук назвав політичну нестабільність та військові дії на Донбасі. Також чималою перепоною є закриття ринків Митного союзу для українських виробників.

 

 

Джерело http://np.pl.ua/