ГРОМАДСЬКІ АКТИВІСТИ пересвідчилися - РАДІАЦІЙНИЙ ФОН У НОРМІ

1.08.2014, 16:57

Представники Козельщинського району Полтавської області стали ініціаторами проведення радіаційного контролю на території промислових підприємств групи «ФЕРРЕКСПО». Цю роботу проведено з метою інформування населення про те, що із розробкою Біланівського родовища залізистих кварцитів довколишнім селам не загрожуватиме радіація.

 

Дозиметричні прилади довели, що рівень іонізуючого випромінювання на території усіх трьох гірничозбагачувальних комбінатів не перевищує граничної межі.

 

Ініціатором проведення радіаційного контролю були представники влади Козельщинського району. На його території заплановано розташувати Біланівський ГЗК, тож місцеву громаду хвилює питання, чи не підвищиться радіаційний фон через розробку родовища залізистих кварцитів. До складу робочої групи увійшли представники Козельщинської райради та Новогалещинської сілької ради, місцеві журналісти та громадські активісти, фахівці Полтавського і Біланівського комбінатів. Для об’єктивності дослідження одночасно зі спеціалістами ПГЗК радіаційний фон замірювали представники Козельщинського району. У них на озброєнні було два прилади: “ТЕРРА МКС та раритетний “РКСБ-104”. Але обидва ці апарати менш чутливі, ніж сучасний дозиметр “МКС-08”, що атестований в органах державної повірки. Втім, показники усіх трьох приладів, зрештою, не перевищували норми радіаційного фону. Найбільше очікували представники Козельщинського району вимірювання радіаційного фону на території гірничозбагачувальних комбінатів. Спершу делегація відвідала кар’єрне поле Біланівського ГЗК. Результати, що показав дозиметр, вразили групу: вони були мінімальні. Ще менший рівень іонізуючого випромінювання дозиметр показав на оглядовому майданчику Полтавського ГЗК. Фінальним пунктом перебування робочої групи став Єристівський ГЗК. Тут усі дозиметри мали найнижчі показники за весь час вимірювання.

 

За матеріалами сайту http://www.ltava.poltava.ua