«НАМ НЕОБХІДНО ДОСТУКАТИСЯ ДО СВІДОМОСТІ КОЖНОГО ЖИТЕЛЯ КОМСОМОЛЬСЬКА»

13.08.2014, 08:51

На зустрічі із журналістами ТОВ «ТРК «ГОК» перший заступник міського голови Дмитро Биков довів до відома міської громади ситуацію, що склалася у зв’язку із соціально-економічним становищем у нашій країні, завдання з  енергозбереження, розглянув питання подачі гарячої води в місті, проблеми переселенців зі сходу України.

 

Порушивши питання енергозбереження, Дмитро Геннадійович зазначив, що контракти з Російською Федерацією щодо поставок газу не укладені. Газові схови, що знаходяться на території України, напівнаповнені. Газу може вистачити лише на проведення опалювального сезону 2014-2015рр., але для цього держава вживає заходи, щоб економити газ. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.07.2014р. №296 «Про заходи щодо забезпечення населення, підприємств, установ і організацій природним газом до кінця опалювального сезону 2014/2015 років» прийнято рішення: затвердити починаючи з 1 серпня 2014 р. розподіл обсягів природного газу для споживачів у розрізі адміністративно-територіальних одиниць до кінця опалювального сезону 2014/15 року.

 

ПОДАЧА ГАРЯЧОЇ ВОДИ: КВП «Комсомольськтеплоенерго» 7 серпня 2014 року отримало від Департаменту ЖКГ Полтавської ОДА ліміти споживання природного газу, яких необхідно обов’язково дотримуватися і яких вистачає для подачі води 10-12 днів у місяць.

Ліміт споживання природного газу в серпні складає 183,364 тис.м³. Станом на сьогоднішній день спожито 169,636 тис. м³, залишок складає 13,728 тис.м³, що дозволить запустити котельні для подачі гарячої води 30 серпня перед школою на 12 днів.

 

У м.Полтаві система подачі води інша, там багато котелень, а тому пуск і відключення гарячої води технологічно простіший, ніж для нашої міської котельні по вул.Енергетиків, 31. Якщо робити 3-4 запуски щомісяця на вихідні, то у нас будуть великі втрати і не витримає ні собівартість, ні технологія підприємства. Тому ми змушені подавати воду щомісячно подекадно.

 

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ: Скорочення використання об’ємів газу змушує КВП «Комсомольськтеплоенерго» виконувати заходи, які пов’язані зі зниженням подачі теплоносія для опалення житлових будинків.

Комсомольчанам необхідно консолідуватися і зрозуміти мотиви дій Уряду. Зараз стоїть завдання: для того, щоб економіка вистояла у тяжких воєнних умовах і в умовах економічного тиску з боку Російської Федерації, кожен має зрозуміти ситуацію, що зима буде тяжкою.

Серед заходів, які рекомендував Уряд, є затримка початку опалювального сезону. Сьогодні кожен повинен подумати про себе, про свою квартиру, про своїх дітей і вжити заходів щодо утеплення домівок. Якщо немає можливості замінити вікна на металопластикові пакети, то максимально утеплити двері, вікна, лоджії. Наступний важливий захід – це забезпечення доступу тепла з приладів опалення: поставити тепловідбиваючі екрани (звичайний фольгований папір) за батареями опалення; штори необхідно відкривати при сонячній погоді, щоб тепло потрапляло в кімнати, і закривати на ніч. Радіатори мають бути відкриті, різноманітні декоративні панелі, решітки мають бути прибрані з теплоносіїв. Звичайно, найоптимальніше зовнішнє утеплення стін, яке сьогодні вартує 250-300 грн. за 1 м². Витрачені 3-4 тис. дозволять зекономити 3-4 градуси тепла і витрати на медикаменти у разі захворювань, які можуть виникнути під час зниження тепла в будівлях.

 

Щодо використання електроприладів для забезпечення тепла в квартирах і гарячої води, Дмитро Геннадійович зауважив, що електромережі в місті 60-70рр., і навантаження, яке було передбачене нормативами, 2-2,5 кВт на одну квартиру. Зараз за наявності кондиціонера, морозильної камери, бойлерів, різних опалювальних приладів збільшується сумарне використання електроенергії у 2-3 рази. Наша внутрішня мережа в житловому фонді не призначена для таких навантажень. Крім того, до таких навантажень не призначені і кабелі зовнішніх електромереж, які ідуть від підстанцій у наші будинки, тобто виходити з ладу можуть і вони.

 

На пропозицію журналістки щодо створення комісій з перевірки навантаження мереж, Дмитро Геннадійович зазначив, що така робота не є доцільною. Скільки уже створено різних комісій з метою допомоги. «Нам допомагати не треба, головне – щоб нам не заважали, а допомогли вирішити ті питання, які поставила держава: арешт рахунків КВП «Комсомольськтеплоенерго», відсутність розподільного рахунка в банку, що розподіляє кошти споживачів, які поступають у «Комсомольськтеплоенерго». Нам необхідно достукатися до свідомості кожного жителя Комсомольська».

 

ПРОБЛЕМИ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ: У ході зустрічі розглянули питання перебування в нашому місті переселенців із Донецької й Луганської областей. Певна частина їх розміщена в КП готель «Славутич» на двох поверхах. На жаль, у місті більше немає можливості для їх поселення. Дмитро Геннадійович наголосив, що комсомольчанам необхідно зрозуміти проблеми цих людей, які залишилися без житла, зарплати, соціальних виплат, у багатьох маленькі діти. Не треба сіяти розбрат і непорозуміння за ознакою місця проживання – чи то Донецька область, чи то Полтавська. Якщо якісь сутички в місті й були, то в стані алкогольного сп’яніння: п’яна людина з Донецької області нічим не відрізняється від п’яної з Полтавської. Наше завдання не розпалювати ворожнечу на території нашого Комсомольська. Треба поставити себе на місце цих людей і зрозуміти, у яких страшних умовах вони опинилися.

 

Щодо організації працевлаштування переселенців, було зазначено, що ведеться облік осіб, які потребують роботи, управлінням праці і соціального захисту населення. Іде тісна співпраця з ВАТ «Полтавський ГЗК», підприємствами групи «ФЕРРЕКСПО», бюджетними установами й комунальними підприємствами міста. Люди влаштовуються залежно від потреб підприємства. На сьогодні 3-4 медпрацівники влаштувалися у медсанчастині ПГЗК, кілька осіб працевлаштовано на робітничі професії дочірніх підприємств ПГЗК та інших організацій та установ міста. Міська влада прагне допомогти переселенцям із працевлаштування, але ніяких пільг з першочерговості вони не мають. При влаштуванні на роботу перш за все враховується кваліфікація й досвід, а не відмітки про реєстрацію в паспорті.