С.А.СУПРУН ПРОВІВ ЗАСІДАННЯ ПОЛТАВСЬКОГО РВ АМУ

4.09.2014, 16:11

3 вересня в м. Карлівці відбулося чергове засідання Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України щодо визначення питань на розгляд регіональної дорадчої ради в 2015 році. Засідання вів голова правління Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України, Комсомольський міський голова Сергій Андрійович Супрун.

Участь у засіданні взяли Карлівський міський голова В.А.Слєпцов, виконавчий директор Полтавського РВ АМУ Г.І.Безносик, міські, сільські, селищні голови, члени Правління Полтавського РВ АМУ.

Захід розпочали з вшанування світлої пам’яті Кременчуцького міського голови О.М.Бабаєва.

Відповідно до порядку денного представники територіальних громад – члени Полтавського РВ АМУ обговорили питання децентралізації влади, реформування та проблеми місцевого самоврядування.

С.А.Супрун окреслив коло актуальних проблем, які заважають міській владі Комсомольська рухатися вперед та вирішувати поставлені задачі.

Присутні уважно вислухали доповідь голови РВ АМУ, визначили, що озвучені проблеми є актуальними для всіх територіальних громад Полтавської області. Зокрема, однією з найактуальніших є проблема несвоєчасності казначейського обслуговуванням місцевих бюджетів, що порушує принцип їх самостійності.

 

Існуюча система казначейського обслуговування потребує реформування, як варіанти можливо розглянути можливість обслуговування місцевих бюджетів за вибором органу місцевого самоврядування: у Державній казначейській службі України або в банках; можливість обслуговування місцевих бюджетів по коштам спеціального фонду через банківські установи, а загального фонду через казначейство. Це допоможе органам місцевого самоврядування своєчасно і в повній мірі здійснювати розрахунки по коштам, які мають цільове призначення.

Обговорили питання податкової політики та встановлення заборони вносити зміни до Податкового кодексу протягом бюджетного року, що можуть призвести до зменшення надходжень міських бюджетів, під які вже заплановані видатки в поточному році.

С.А.Супрун порушив питання стосовно необхідності передати повноваження інспекції ДАБК, інспекції Держземагентства на місцевий рівень.

Комсомольський міський голова виступив з пропозицією прийняти закон про списання штрафних санкцій нарахованих на заборгованість, що дорівнює сумам не отриманої різниці в тарифах; встановити довільний тимчасовий норматив відрахування коштів гарантованому постачальнику газу і на господарську діяльність ліцензіатів; сприяти на законодавчому рівні затвердженню тарифів на розрахункове обслуговування рахунків із спеціальним режимом використання в Ощадбанку на рівні інших банків; надати можливість підприємствам сформувати розміри тарифів на теплову енергію відповідно до постанови КМУ від 01.06.2011р. №869.

У ході обговорення прозвучало питання, що гостро стоїть перед усіма громадами, – підготовка об’єктів до нового опалювального періоду 2014-2015 років.

Проблемним питанням залишається відсутність фінансування з державного бюджету на розвиток та вдосконалення системи цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру.

Сергій Андрійович порушив проблемні питання піклування про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, пільгових категорій населення, про труднощі виконання делегованих повноважень у галузі медицини при низькому фінансуванні заходів з державного бюджету.

Члени Полтавського РВ АМУ заслухали виступ Карлівського міського голови В.А.Слєпцова. Володимир Анатолійович гостинно привітав колег на Карлівській землі, порушив низку питань, що необхідно вкрай вирішити на сьогоднішній день. Зазначив, що реформа місцевого самоврядування має розширити повноваження очільників територіальних громад.

Понад дві години тривало активне обговорення, за результатами якого зібрали пропозиції присутніх із метою їх узагальнення та подання на розгляд регіональної дорадчої ради в 2015 році та в АМУ.