ПЕРЕСЕЛЕНЦІ ЗІ СХОДУ УКРАЇНИ В КОМСОМОЛЬСЬКУ

5.09.2014, 16:19

4 вересня відбулася зустріч заступника міського голови Надії Дмитрівни Угнічевої із журналістами ТОВ «Телерадіокомпанії «ГОК». Під час спілкування була порушена тема життєзабезпечення вимушених переселенців із Сходу України.

Заступник міського голови підкреслила, що міський штаб по роботі із вимушеними переселенцями з Криму, Донецької і Луганської областей працює відповідно до плану. Управління праці і соціального захисту населення веде облік усіх переселенців із Сходу і Криму, щовечора списки оновлюються. Іноді кількість збільшується на 30-50 осіб за день. Можна відслідкувати, з якого міста прибувають люди, де точаться жорстокі бої. На превеликий жаль, у нас житла для переселенців немає. Люди прибувають, сподіваючись, що у нас є робота й житло. Станом на 04.09.2014 зареєстровано 263 сім’ї (630 осіб): дітей 225, дорослих – 405. Переїхали з Криму та проживають у Комсомольску 3 особи, декілька мешканців міста зверталися до міграційної служби з питань перереєстрації.

За даними жіночої консультації поставлено на облік 14 вагітних жінок з числа переселених осіб, 4 з них народили дітей у Комсомольську.

До центру зайнятості з питань отримання консультацій щодо працевлаштування звернулося 55 осіб із 630. За сприяння центру зайнятості працевлаштовано 17 осіб. Переважна більшість з тимчасово перебуваючих у місті осіб є офіційно працевлаштованими за місцем реєстрації, вони самостійно шукають роботу за цивільно-трудовими угодами на виконання різних робіт. Хто із трудовими книжками, ті влаштовані на постійній основі на підприємства міста. Чи кожен бажає працювати? Ні, далеко не кожен виявляє бажання. Навіть після проходження стажування на роботу не виходять, пояснюючи низькою зарплатою.

З державного та обласного бюджету заходи по роботі з вимушеними переселенцями не фінансуються. Усе, що проводиться в місті для переселенців, фінансується із міського бюджету. За ініціативи міського голови С.А.Супруна депутати міської ради двічі приймали рішення додатково надати кошти на матеріальну допомогу цим людям.

Мешканці міста не залишилися осторонь і надають допомогу речами, предметами побуту, меблями, продуктами, коштами. Допомогу можна безпосередньо надати в управління праці і соціального захисту населення, в центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (вул. Миру, 8). На даний час найбільша потреба – це теплі речі – одяг та взуття як для дорослих, так і для дітей. Також дуже потрібні ковдри, матраци, постільна білизна.

Велику допомогу надають священики і прихожани Свято-Миколаївського собору і віряни Церкви «Слово істини». Сьогодні без їхньої допомоги ми б не справилися.

Слова подяки адресувала Надія Дмитрівна групі волонтерів, які активно співпрацюють з відділами і управліннями виконкому.

Щодо соціальних виплат. Спочатку було важко поновити пенсійні виплати, на сьогоднішній день ця процедура спрощена, тобто запит міське Управління Пенсійного забезпечення дає на Київ, звідки приходить довідка-атестат коли людина отримувала останній раз пенсію і яку. Відповідно починають виплачувати пенсію. Складніше із соціальними допомогами: багатодітним, по народженню дітей. За переведенням державних соціальних допомог звернулося 35 осіб, виплати призначено 15 особам (6 особам виплачено, 9 – виплатять на цьому тижні).

Щодо неадекватної поведінки переселенців у місті Надія Дмитрівна зазначила, що офіційно прецеденти ніде не зареєстровані, нам не відомо про це. Багато було різних розмов. Але більша проблема не в людях, які переселилися, а в наших містянах, які можуть в районі профілакторію підходити і робити неетичні зауваження.

Заступник міського голови наголосила, що ми постійно відслідковуємо інформацію в соціальних мережах, що стосується Комсомольська, а також коментарі, тому що ми працюємо для людей і для нас важливо, про які проблеми вони говорять. Дуже неприємно було на вихідних прочитати коментар щодо того, що ніхто не допоміг, коли зверталися. Не може бути такого, щоб людина зверталася в соціальні служби , а її ніхто не зареєстрував і не надав допомоги. Просто є проблема іншого плану: сім’ям, які приїжджають і в них є чоловіки від 18 до 60 років, треба стати на військовий облік. Багато хто не хоче реєструватися саме з цієї причини.

Багато людей приходять на прийом до міського голови й заступників з питань

надання матеріальної допомоги, забезпечення житлом. Ні одне звернення не залишилося без уваги. У готелі «Славутич» проживає 29 сімей (85 осіб) на сьогодні. Інші переселенці проживають у родичів, знайомих, винаймають житло.

Рішенням від 26.08.2014р. № 481 «Про надання в безоплатне строкове користування нерухомого майна, яке перебуває на балансі комунального підприємства готелю «Славутич» даному комунальному підприємству дозволено з 01.09.2014р. укладати договори позички приміщень на строк фактичного проживання з громадянами, які вимушено переселяються до міста Комсомольська.

Надія Дмитрівна адресувала слова подяки комсомольчанам, які взяли до себе вимушених переселенців, які допомагають речами, продуктами, добрим словом, організовують для дітей екскурсії, привозять хліб, забезпечують питною водою. Містяни не байдужі до цих проблем. Але хотілося, щоб кожен починав із себе. Перш ніж сказати, що служби не працюють, задай питання собі: що ти зробив для цих людей.