ВІДБУЛОСЯ ЗАГОРАННЯ ТОРФ’ЯНИХ ПОРІД

9.09.2014, 08:37

Протягом останніх 3-х діб час від часу місто охоплювала димова завіса, яка особливо турбувала комсомольчан вночі, заважаючи спокійно дихати.

 

Представники ЗМІ звернулися до очільника міста з проханням пояснити походження диму. Міський голова С.А.Супрун з готовністю прокоментував ситуацію.

 

Сергій Андрійович повідомив, що високе задимлення повітря було зафіксовано в районі складів. На прохання міського голови представники геологічної служби ВАТ «Полтавський ГЗК» з’ясували причину задимленості на даній місцевості. Фахівці оглянули територію і зробили висновок – відбулося загорання торф’яних порід. У минулому тут були розташовані болота та озерця, у яких у зв’язку із розробкою підземних горизонтів понизився рівень води та накопичився шар торф’яних ґрунтів товщиною 20-30 см. Погодні умови сприяли загоранню торфу.

 

Під керівництвом першого заступника міського голови Д.Г.Бикова організовано роботу міських комунальних підприємств, Комсомольського міського відділу Управління ДСНС України в Полтавській області, долучено спеціалістів та техніку ВАТ «Полтавський ГЗК» та проведено ряд заходів із ліквідації наслідків загорання торф’яних порід. Специфіка горіння торфу полягає у його довготривалому тлінні. Загасити тліючі породи дуже важко, бо для цього потрібна велика кількість води. У процесі подолання надзвичайної ситуації в місті задіяні комунальні підприємства, що здійснюють доставку води, ВАТ «Полтавський ГЗК», що надав для боротьби зі стихією цистерни ємкістю 120 куб.м., гідромонітор. Роботи в напрямку ліквідації джерел виникнення диму тривають, ситуація знаходиться під особистим контролем міського голови. Керівник міста впевнений, що спільними зусиллями вдасться подолати наслідки стихійного лиха.

 

С.А.Супрун також доручив керівникам Комсомольського міськрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Полтавській області, сектору екології та озеленення міста департаменту житлово-комунального господарства Комсомольської міської ради провести лабораторні дослідження атмосферного повітря, про результати якого інформувати Єдиний інформаційно-аналітичний центр при виконавчому комітеті Комсомольської міської ради Полтавської області.

 

Міський голова подякував усім службам, задіяним у ліквідації наслідків загорання торфу, за докладені зусилля в цьому напрямку.