ПІДГОТОВЛЕНО ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО РЕФОРМУВАННЯ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

12.09.2014, 12:16

За результатами обговорення питань реформування місцевого самоврядування в Україні, що відбулося на засіданні представників громад-членів Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України 3 вересня 2014 року в м. Карлівка за головування голови Правління регіонального відділення, Комсомольського міського голови Супруна С.А., виконавчим директором Полтавського РВ АМУ Г.І. Безносик систематизовано пропозиції для подання їх на розгляд регіональної дорадчої ради в 2015 році та в АМУ:

 1. Задля припинення колапсу функціонування органів місцевого самоврядування в питаннях забезпечення життєдіяльності територій, внаслідок попереднього казначейського обслуговування місцевих бюджетів, внести зміни до Бюджетного кодексу України, якими передбачити:
  1. запровадження в системі казначейського обслуговування бюджетних коштів двох Єдиних казначейських рахунків – окремо для державного бюджету та для місцевих бюджетів;
  2. відповідальність посадових осіб Державної Казначейської служби за недотримання строків та інших порядків проведення бюджетних платежів;
  3. виключення положень, що дозволяють залучати кошти місцевих бюджетів з єдиного казначейського рахунку для покриття тимчасових касових розривів Пенсійного фонду чи на будь-яку іншу мету.
 2. Враховуючи, що відповідно до Концепції реформування місцевого самоврядування обласної ради не підпадають під реформування (проведення значних змін), то надати їм право, як найбільш зацікавленій стороні, проводити об’єднання громад в межах свого регіону адміністративним шляхом.

 

Також на засіданні було розглянуто лист Віце-президента Асоціації міст України, Голови Асоціації малих міст України Козирєва П.Г. та підтримано проханням включити в порядок денний Дня реформ муніципального форуму в Одесі питання щодо пропозиції Уряду позбавлення міст районного значення делегованих повноважень.

Засідання затвердило такі питання:

 1. Бюджетний процес та міжбюджетні відносини у 2015 році.
 2. Про забезпечення автономії та фінансової самостійності місцевих бюджетів.
 3. Про розширення дохідних стабільних джерел місцевих бюджетів.
 4. Про забезпечення децентралізації повноважень місцевих рад.
 5. Про необхідність запровадження ефективної системи управління об’єктами поводження з побутовими відходами.
 6. Проектна діяльність органів місцевого самоврядування.
 7. Внесення змін до ЗУ «Про містобудівну діяльність»
 8. Про внесення змін до Закону України «Про здійснення державних закупівель»
 9. Про можливість обслуговування спецфонду місцевих бюджетів через банківські установи ( не через казначейство).
 10. Земельні питання. (Відміна актів на постійне користування землею, що є комунальною власністю міста та ін.)
 11. Про внесення змін до Податкового кодексу України
 12. Обговорення проекту ЗУ «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо бюджетної децентралізації)

 

Затверджений перелік питань, подано до Полтавської обласної ради та обласної державної адміністрації, направлено до Асоціації міст України з проханням узагальнити їх та лобіювати зміни до законодавства для вирішення проблем, що піднімалися на зборах.

 

Виконавчий директор Полтавського РВ АМУ
Галина Безносик