ПРЕДСТАВНИКИ ГРОМАД-ЧЛЕНІВ АМУ ОПРАЦЮВАЛИ ПИТАННЯ РЕФОРМУВАННЯ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

23.09.2014, 11:03

18-19 вересня представники громад-членів АМУ взяли участь у X Українському муніципальному Форумі, на якому йшлося про місцевий економічний розвиток та його підтримку в Україні. На Форум приїхали більше 250 представників органів місцевого самоврядування, державної влади, міжнародних організацій, провідних експертів та науковців. День місцевого економічного розвитку пройшов у рамках Проекту «Місцевий економічний розвиток міст України», який реалізує Асоціація міст України у партнерстві з Федерацією канадських муніципалітетів за фінансової допомоги Уряду Канади.

 

Місто Комсомольськ представляла секретар Комсомольської міської ради Світлана Олександрівна Калашнік.

 

Форум відкрито Президентом АМУ, Криворізьким міським головою Ю.Вілкулом, який виступив із доповіддю про впровадження Стратегії Асоціації міст України з місцевого економічного розвитку. У рамках Стратегії при регіональних відділеннях АМУ створено 5 Центрів сприяння розвитку міст, консультанти яких надали більше 400 консультацій містам-членам АМУ, провели низку семінарів-тренінгів з питань стратегічного планування, залучення інвестицій, написання проектних пропозицій для отримання альтернативного фінансування, а також форум міських голів. Консультанти розробили низку заявок на отримання фінансування. 6 проектів визнано переможцями конкурсів, один з яких вже впроваджується в Закарпатській області. Крім того, створено базу даних експертів та інституцій підтримки місцевого економічного розвитку, а також бібліотеку з питань місцевого економічного розвитку. У рамках реалізації Стратегії спільно з представниками органів місцевого самоврядування реалізується Меморандум про співробітництво Асоціації міст України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, розроблено і постійно оновлюється «паспорт сфери місцевого економічного розвитку», який окреслює основні проблеми в цій сфері та пропонує варіанти вирішення.

 

Порядок денний Форуму було присвячено актуальним питанням місцевого самоврядування: про стан бюджетного забезпечення територіальних громад у завершальний період 2014 року та пропозиції АМУ й Уряду на 2015 рік; про завдання і шляхи енергозабезпечення міст у сучасних умовах; про проблеми міст, пов’язані з кризовою ситуацією на Сході України, та шляхи їх вирішення.

 

Перспективу отримання бюджетної незалежності та підвищення фінансової спроможності, яку отримають місцеві громади після прийняття парламентом запропонованих Урядом змін до Бюджетного та Податкового кодексів (щодо бюджетної децентралізації), презентував на Х українському муніципальному форумі Віце-прем`єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман. «Законопроектами передбачена децентралізація фінансів з 1 січня 2015 року. Сьогодні фінанси збираються нагорі і спускаються вниз. Ми руйнуємо цю систему. Закріплюємо частину загальнонаціональних податків на рівні громад і даємо природну свободу місцевим органам влади ці податки впроваджувати. У законопроектах закладено механізм стимулювання громад до добровільного об`єднання: великі спроможні громади та об`єднані громади матимуть прямі взаємовідносини з державним бюджетом – підкреслив Віце-прем'єр-міністр.

 

Тривали дискусії з питань енергозбереження та проблем опалювального сезону 2014-2015 років.

 

Голова Державної служби України з питань надзвичайних ситуацій С.Бочковський презентував заходи з підтримки тимчасових переселенців зі Сходу України до інших регіонів та усунення наслідків військових дій на територіях, звільнених від незаконних збройних формувань.

 

За підсумками дискусії учасники Х Українського муніципального форуму ухвалили зверненнядо вищих органів державної влади щодо якнайшвидшого вирішення проблемних питань місцевого самоврядування.