ЦЕ ЧУДО МОЖЕТЕ ЗРОБИТИ ВИ!!!

30.09.2014, 08:40

Щороку 30 вересня в Україні відзначають День усиновлення, який співпадає із днем християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їх Софії.

У багатьох, хто зустрічався поглядом з бездонними очима дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування, стискалося серце від болю і бажання допомогти. Деякі люди навіть думали над тим, щоб прийняти дитину в свою сім'ю. Але важливо при цьому, щоб усиновлення дитини  було не лише миттєвим душевним поривом, а й серйозним виваженим рішенням. Адже на терезах лежить чиєсь маленьке серце і чиєсь велике життя.

Замисліться, чому Ви хочете усиновити дитину, і на що Ви розраховуєте, зробивши це. Не поспішайте, якщо:

- Ви втратили власну дитину та, намагаючись зменшити душевний біль, шукаєте їй заміну. Почекайте поки заживуть рани, відновиться душевна рівновага. Тоді Ви зможете прийняти усиновлену дитину такою, як вона є, не порівнюючи її з Вашою дитиною. І це рішення буде свідомим;

- Ви намагаєтесь зберегти подружні стосунки. Поява дитини в сім'ї (навіть народження власної дитини в ідеальній сім'ї) завжди супроводжується труднощами. Збільшуються фізичні навантаження, фінансові витрати, змінюються та перерозподіляються ролі чоловіка та жінки в сім'ї. Якщо Вам важко знайти порозуміння в сім'ї, краще почекати з усиновленням, а спочатку з'ясувати та вирішити свої особисті негаразди. Адже новий член родини лише додасть проблем в і без того не прості стосунки. Найнебезпечніше те, що в такій ситуації найбільше постраждає сама дитина, яка опиниться в центрі конфлікту;

- Ваші рідні тиснуть на Вас питанням: «Коли Ви заведете дітей?». Рішення про появу дитини в родині повинно бути обов'язково Вашим особистим. Хоч як би Ви не поважали своїх батьків або інших родичів питання про поповнення сім'ї знаходиться лише в компетенції чоловіка та дружини. Пам'ятайте, відповідальність за прийняте рішення лежить на Вас;

- Вашій дитині нема з ким гратися. Звичайно, дуже добре мати братів та сестер, як партнерів для гри. Але ж дитина не іграшка, вона має свої особисті потреби, бажання, проблеми. Якщо це основна причина з якої Ви зважились на усиновлення, то найкращим варіантом для Вас буде знайти друзів своїй дитині у садочку, школі або серед сусідів.

Усі мотиви описані вище (так само, як бажання уникнути одинокої старості) є прихованим бажанням використати дитину для вирішення своїх проблем. Практично завжди батьки, які зважуються на усиновлення за таких обставин, залишаються розчарованими або, ще гірше, відмовляються від дитини.

Пам'ятаєте ті бездонні очі? ... Не допустіть, щоб дитина відчула себе покинутою вдруге!

Задайте собі запитання: Я готова(ий) до змін у ритмі свого життя? До додаткових навантажень? Я готова(ий) до того, що в мене буде мало особистого часу? Я готова(ий) до того, що в моєму домі з'явиться людина, що має звички та поведінку відмінну від моїх традицій? Чи  готова(ий) я поважати її звички? Чи  готова(ий) я, що правила, заведені в моєму домі будуть порушуватись? Я готова(ий) змінити свої правила та традиції? Я готова(ий) до додаткових фінансових витрат і, можливо, до погіршення матеріального становища сім'ї? Мій чоловік (дружина) та діти так само, як і я хочуть, щоб в сім'ю прийшла ще одна людина? Я готова(ий) до можливих конфліктів між моїми власними дітьми та всиновленою  дитиною? Моя сім'я вміє відносно легко справлятися з труднощами та вирішувати конфлікти? Чи не буде усиновлення надмірним тягарем? Моя сім'я готова до труднощів, пов'язаних з усиновленням саме в цей період життя ? Я готова(ий) до навчання та вдосконалення в питаннях виховання? Чи  готова(ий) я ставити інтереси всиновленої дитини вище власних? Я готова(ий) до того, що дитина не буде такою, якою я уявляю собі «ідеальну» дитину? Я готова(ий) бути мамою (татом) дитині, навіть якщо вона не виправдає моїх сподівань? Чи  готова(ий) я НАЗАВЖДИ поєднати своє життя з усиновленою дитиною?

  Це не легкі запитання, та якщо Ваше серце переповнене бажанням любити, Ви зможете чесно і твердо відповісти на них: «ТАК». І тоді, не дивлячись на труднощі, Ваша любов почне розтоплювати дитяче серце.

Пройде час і очі, повні бездонного смутку та тривоги, перетворяться на очі, сяючі посмішкою, в глибині яких Ви побачите спокій... Пройде ще багато часу і Ви побачите щасливу змінену долю...

ЦЕ ЧУДО МОЖЕТЕ ЗРОБИТИ ВИ!!!

Джерело: http://www.novasimya.org.ua

 

З питань усиновлення, опіки та піклування, створення прийомної сім'ї, дитячого будинку сімейного типу ви можете звернутися до служби у справах дітей виконaвчого комітету Комсомольської міської ради Полтавської області за адресою: вул. Миру, 24, каб. 306, тел. 2-65-43.

 

Начальник служби у справах дітей Л.П.Василенко