ЗАКЛЮЧНІ ОБЛАСНІ ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ З ПИТАНЬ ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ ЩОДО ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ВЛАДИ

1.10.2014, 10:39

30 вересня у приміщенні Полтавської облдержадміністрації відбулися заключні обласні громадські слухання з питань внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади за участю секретаря Комсомольської міської ради Світлани Калашнік.

Вів засідання голова Громадської ради при облдержадміністрації Володимир Голуб. Переважну більшість учасників обговорення становила студентська молодь, оскільки, за словами В.Голуба, саме їм творити майбутнє нашої держави.

В обговоренні питання виступили голова облдержадміністрації Віктор Бугайчук, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олег Пустовгар, начальник управління державної служби Головного управління державної служби України в області Олександр Черчатий, викладач Полтавського юридичного інституту національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Інна Полховська, виконавчий директор громадської організації «Правники Полтавщини «Сократ» Костянтин Волков та інші.

Голова Полтавської облдержадміністрації Віктор Бугайчук пояснив присутнім, як саме відбуваються управлінські процеси нині та як зміниться цей алгоритм у разі реформування органів місцевого самоврядування. «Така структура, як державна адміністрація, згідно з децентралізацією повинна бути реформована. Системи управління давно уже змінилися, тому доцільно передати частину функцій, виконуваних адміністрацією, у регіони. Тобто надати місцевим органам самоврядування більшої самостійності», – говорить Віктор Бугайчук.

Володимир Микійчук, зокрема, зазначив, що децентралізація влади значно розширить повноваження органів місцевого самоврядування, створить умови для наповнення місцевих бюджетів та забезпечить дієвий контроль влади громадськістю, що сприятиме ефективному розв’язанню проблем життєдіяльності та розвитку територій, покращенню добробуту громадян.

Позитивні зміни цього процесу відмітив і директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Олег Пустовгар. «Реформа – це, звісно, не солодке слово, але нам потрібно пройти цим шляхом. Зміни допоможуть сформувати потужний середній клас, як основу суспільства. Адже середній клас – це, передусім, соціально-активні люди, яким не байдужа доля своєю країни. Вони беруть активну участь у громадському, політичному житті держави».

 

По закінченню обласних слухань учасники проголосували за включення отриманих пропозицій до проекту ухвали. Згодом доопрацьований документ направлять до Мінрегіонбуду та Адміністрації Президента.