ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ В ТЦСО «КАЛИНА»

2.10.2014, 15:12

З 1990 року за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН щорічно 1 жовтня відзначається Міжнародний день людей похилого віку. Чому саме «похилого», а не «зрілого» або «поважного»?

У будь-якому разі цією категорією людей у нашому місті опікується Територіальний центр соціального обслуговування «Калина» на чолі з досвідченим керівником, творчою людиною і жінкою з великим серцем Лідією Василівною Бабич. Тому комсомольчани вже звикли, що будь-яке свято в Територіальному центрі – це кожного разу щось нове, цікаве і захоплююче. До речі, цього року 1 жовтня в «Калині» також відбувся День відкритих дверей. Отже, на відвідувачів чекало чимало сюрпризів.

Із самого ранку двері установи були відчинені для всіх бажаючих. Спочатку гостей зустрічали у великій, світлій гостинній залі, де вони мали змогу поспілкуватися з психологом терцентру та взяти участь у бесіді на тему «Жінка-Берегиня: врятуємо світ!». Тим часом на затишному подвір’ї працівники та майстрині «Калини» вже готували дивовижну подорож у світ прекрасного – виставку робіт відвідувачів закладу. У кожного, хто бачив це на власні очі, перехоплювало подих від такої краси! Розмаїття барв і форм, нестримна гра уяви, політ фантазії та філігранна майстерність – усім цим щедро ділилися з глядачами авторки робіт. Діапазон їхніх захоплень та можливостей також вражає: вишивка стрічками, плетіння гачком, вишивка хрестиком, вишивка бісером, – все це і багато іншого вміють наші майстрині! А навчитися цьому можна, відвідуючи гурток «Чарівний клубочок», «Бісеринка» під керівництвом талановитої наставниці й справжнього професіонала своєї справи Світлани Митрофанівни Кліменкової та мудрих волонтерів …

Те, що відбувалося далі, взагалі неможливо описати словами! Так, називалося це звичайними словами «святковий концерт» – але який то був концерт! Яскравий і феєричний з одного боку – і в той же час бездоганно організований і точно вивірений до хвилини. Тому що володіти водночас такими, здавалося б, несумісними якостями, як нестримний творчий політ і вражаюча дисципліна, може тільки організатор культурних заходів ТЦСО «Калина» Людмила Шайфулівна Касьянова. Чудова концертна програма була складена з урахуванням смаків та вподобань відвідувачів: зі святом їх вітали ансамбль народної пісні «Дмитрівчанка» під керівництвом Чабанова Г.Д. (с.Дмитрівка), колектив народної пісні «Свекрушеньки» (художній керівник – Чабанов Г.Д.) і колектив світового рівня – Народний ансамбль народних інструментів «Барви». А відбувалося це дійство просто неба, на гостинному калиновому подвір’ї.

Звичайно ж, на початку заходу пролунав гімн України. Хоча – ні, незвичайно! Уявіть собі на хвилинку, що відбувається, коли державний гімн лунає в присутності такої кількості співочих художніх колективів! «Дмитрівчанка», «Свекрушеньки», «Барви», «Осіннє золото» – десятки голосів злились в один, і святі слова про любов до рідної землі і свободу злетіли з-під жовтих віт осіннього саду у блакитну височінь…

Зі словами привітання до своїх улюблених підопічних звернулися господиня закладу директор ТЦСО «Калина» Лідія Василівна Бабич і гості свята – заступник міського голови Надія Дмитрівна Угнічева та начальник Управління праці та соціального захисту населення м. Комсомольська Світлана Петрівна Чернявська, які зазначили, що 1 жовтня є Днем людей МУДРОГО віку, яких ми поважаємо завжди і шануємо кожного дня.

А співочий колектив «Калини» – «Осіннє золото» – цього дня ще й вітав свого іменинника. Ніхто навіть не міг уявити, який подарунок чекав на Савіна Юрія Сергійовича! Творчий гурт вшанував його, заспівавши «Многая літа», а потім… іменинника запросили до танцю, і акомпанував йому – тільки уявіть собі! – колектив світового рівня: Народний ансамбль народних інструментів «Барви»! Але і це ще не все! До запального танцю приєдналася господиня свята – директор ТЦСО «Калина» Лідія Василівна Бабич! Скажіть, хіба ж можливо було всидіти на місцях гостям свята та колективу закладу? – Звичайно ж, ні! В танок пустилися усі присутні! Отак святкують у «Калині».

Далі – вже за доброю традицією – на гостей чекало чаювання з запашними пирогами та щира розмова за святковим столом.

І ще один важливий гість був на цьому незвичайному святі. А може, господар?.. Протягом усього дня від самого ранку з «Калиною» було Сонце! Воно вигравало промінням у волоссі, виблискувало веселими вогниками в очах, зігрівало усіх своїм лагідним теплом і загадково спалахувало на розшитих бісером ликах святих…

Отаке дивовижне свято було в «Калині». А коли відбуваються справжні дива? – Коли до справи береться команда професіоналів! Кожен працівник Територіального центру був залучений до організації та проведення свята, жоден співробітник не залишився осторонь, усі служби доклали зусиль до спільної справи. Та є ще одна особливість: не тільки робітники установи брали участь у підготовці свята, але й самі підопічні, адже вони теж є повноправними господарями улюбленої установи і почуваються тут як у люблячій родині.

А колектив терцентру вшановує людей мудрого віку не один раз на рік, а кожного дня, кожної години, кожної хвилини. Вшановує тих, хто збудував наше місто, хто зводив комбінат, хто працював на ньому вдень и вночі, хто приймав до своїх рук новонароджених комсомольчан, хто виховував їх у дитячих садках та навчав у школі, годував, одягав та лікував. Місто вдячне вам за ваші золоті руки, за вашу самовіддану працю, за ваш досвід та мудрість.

Так от чому це свято називається Днем людей похилого віку – бо ми прихиляємо голови перед вами, ми низько вклоняємося вам, нашим батькам і наставникам, адже саме вам ми завдячуємо своїм життям.