ПРОЕКТ «МІСЦЕВИЙ РОЗВИТОК, ОРІЄНТОВАНИЙ НА ГРОМАДУ» АКТИВНО ДІЄ НА ПОЛТАВЩИНІ

10.10.2014, 08:29

09.10.2014 секретар Комсомольської міської ради Світлана Калашнік разом із іншими керівниками міст, районів, сіл та селищ Полтавщини взяла участь у роботі регіонального семінару-презентації ІІІ фази Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», що пройшов у м. Полтава за головуванням Віктора Бугайчука – голови Полтавської облдержадміністрації.

 

 

Спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» активно діє по всій території України з 2008 року. Мета даного Проекту – сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління влади та громади.

 

У ході семінару підведено підсумки роботи попередніх періодів, підписано угоду про партнерство та реалізацію ІІІ фази Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на теренах Полтавщини.

 

Протягом двох фаз Проекту завдяки спільним зусиллям громади, влади, Проекту, приватних спонсорів відновлено 28 дитячих будинків та шкіл, 6 медичних пунктів та амбулаторій, 30 водогонів, 24 об’єкти енергозберігаючого вуличного освітлення; придбано 7 шкільних автобусів.

 

ІІІ фаза Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» впроваджуватиметься протягом 2014-2018 років із загальним бюджетом 23,8млн. євро. На Полтавщину планують перерахувати 500 тисяч доларів. У рамках проекту планують відновити базові соціальні та комунальні інфраструктури в таких сферах як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання спільно з розвитком малого аграрного бізнесу.

 

Старший програмний менеджер Програми розвитку ООН в Україні Оксана Ремига пояснила, що Проект і надалі надаватиме підтримку обласним та місцевим органам влади щодо поширення кращих практик та досвіду із спільного планування та подальшого поширення підходу, орієнтованого на громаду.

 

Голова Полтавської облдержадміністрації Віктор Бугайчук, зауважив, що  співпраця з міжнародними донорськими організаціями є вигідною для Полтавського краю. «За рахунок коштів європейських донорів ми зможемо утеплити лікарні, школи, дитячі садки». Проект також надаватиме підтримку Уряду України у впровадження реформ з децентралізації.