ВМІННЯ ПРАЦЮВАТИ РАЗОМ ЗАРАДИ УСПІХУ

17.10.2014, 16:32

У середині жовтня ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 гостинно зустрічала учасників обласного семінару-зустрічі з теми: «Стратегія розвитку навчальних закладів: досвід, реалії, перспективи». На захід прибули працівники відділів освіти, директори ЗОШ, завідувачі ДНЗ, співробітники Полтавського національного педагогічного університету ім. Короленка. Серед запрошених почесних гостей були заступник міського голови Надія Угнічева, начальник міськво Ірина Шошина, декан природничого факультету Полтавського національного педагогічного університету ім. Короленка Марина Гриньова, голова правління ВАТ «Полтавський ГЗК» Віктор Лотоус.

 

Учасників зібрання сердечно привітала заступник міського голови Надія Угнічева. Надія Дмитрівна зазначила, що у Комсомольську міська влада разом з благодійниками робить все необхідне для створення комфортного середовища, модернізації, покращення матеріально-технічної бази в кожному навчальному закладі. Бо розуміють – майбутнє належить підростаючому поколінню, яке має бути високоосвіченим, орієнтованим на успіх і результат, яке буде здатне конкурувати на ринку праці, володітиме новітніми технологіями, зміцнюватиме та розвиватиме потенціал вітчизняної економіки, гідно представлятиме Україну у світі. Вона також наголосила, що на сьогодні в нашому місті забезпечуються всі важливі та необхідні потреби освітньої галузі. Заступник міського голови побажала учасникам семінару плідної, конструктивної співпраці, результативного обміну досвідом, добра, миру й злагоди.

 

Виступаючи з привітанням перед освітянами області, голова правління ВАТ «Полтавський ГЗК» Віктор Лотоус наголосив на важливості вкладати фінансовий ресурс в освіту. Віктор Вікторович повідомив, що лише протягом останнього року в рамках співпраці з Благодійним фондом «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» на реалізацію різних програм місто отримало 40 млн. грн., а в цілому по Україні компанія FERREXPO профінансувала проекти на суму до 90 млн. грн. «Наша системна плідна співпраця з освітньою галуззю міста дозволяє нашим навчальним закладам бути успішними, кращими не лише в області, а й далеко за її межами. Хоча я переконаний, що наявність гарного фінансового ресурсу – це лише 50% успіху, решта – щоденна, нелегка, напружена робота керівників навчальних закладів та педагогічних колективів», - підкреслив голова правління ВАТ «Полтавський ГЗК». За багаторічну плідну співпрацю з галузевою профспілкою щодо захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників освіти Центральний комітет профспілки працівників освіти і науки України нагородив Віктора Лотоуса Почесною грамотою.

 

Начальник міського відділу освіти Ірина Шошина розповіла зібранню про те, як у Комсомольську забезпечується безперебійна робота навчальних закладів, створюються комфортне середовище та матеріально-технічна база для надання освітніх послуг, які задовольняють запити територіальної громади. Ірина Володимирівна зазначила, що кожен сьомий мешканець міста перебуває в зоні впливу системи освіти, тому всі зусилля спрямовуються на створення якнайкращих умов для здобуття якісної освіти. Для забезпечення безперебійної роботи закладів освіти та з метою задоволення освітніх потреб територіальної громади міська влада забезпечує діяльність 10 дошкільних навчальних закладів, які відвідують 2366 вихованців, що становить 96% від загальної кількості дітей дошкільного віку, 8 загальноосвітніх навчальних закладів, у яких навчається 4751 учень, та 2 позашкільних заклади, які відвідують близько 2-х тисяч вихованців. Навчальні заклади міста забезпечені педагогічними кадрами повністю. Головне завдання, над реалізацією якого працюють ДНЗ, - виховання здорової та компетентної особистості, забезпечення якісної і доступної дошкільної освіти. Черга на влаштування дітей до ДНЗ відсутня. Досвід дошкілля Комсомольська презентувався на І Всеукраїнському з’їзді педагогічних працівників дошкільної освіти, обласному педагогічному форумі «Розвиток дошкільної освіти Полтавщини», під час науково-практичних семінарів педагогів-викладачів 18 педагогічних училищ України та слухачів обласних курсів підвищення кваліфікації.

 

Начальник міського відділу освіти підкреслила, що основним акцентом у роботі загальноосвітніх навчальних закладів є поетапне впровадження Державних стандартів початкової та базової загальної середньої освіти, відповідно до яких прийнято міську Програму, затверджено план роботи постійно діючих консультативних пунктів, передбачено проведення різноманітних методичних заходів. На сьогодні повністю забезпечено можливість, починаючи з 1-го класу, вивчати іноземну мову, а з 2-го – опанувати інформаційно-комунікаційні технології. Щорічно в рамках проведення акції «Дай руку, першокласнику» під час свята Першого дзвоника діти отримують подарунки від Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату». Для учнів перших класів за кошти Благодійного фонду обладнано навчальні кабінети, спальні, ігрові та санітарні кімнати відповідно до віку дітей. Для задоволення особливих освітніх потреб у місті функціонує ДНЗ «Казка» компенсуючого типу для дітей з вадами зору, мови та із затримкою психічного розвитку. У системі спеціального навчання та корекційно-відновлювальної роботи функціонує 9 спеціальних класів інтенсивної педагогічної корекції в ЗОШ №6. Цей досвід –«спеціальні класи в загальноосвітній школі» - перший і єдиний в Полтавській області.

 

З 2013 року ЗОШ міста включилися у проект «Курс: Школа» і «Курс: ДНЗ», мета яких – упровадження інформаційних технологій в освіту. Усі навчальні заклади міста підключені до мережі Інтернет і мають особисті сайти. У них функціонують 11 навчальних комп’ютерних комплексів, 356 персональних комп’ютерів, 157 ноутбуків, 13 інтерактивних комплексів, 7 інтерактивних дошок, 17 мультимедійних проекторів.

 

Небайдужими до проблем освіти є міський голова Сергій Супрун, народний депутат Костянтин Жеваго, голова правління ВАТ «Полтавський ГЗК» Віктор Лотоус. Завдяки внескам Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату», засновниками якого є Костянтин Жеваго і Віктор Лотоус, в ЗОШ відкрито два спортивних комплекси, створено надсучасні кабінети фізики, інформатики, англійської мови, програмного забезпечення, математики та креслення, історії та географії, української мови та літератури, інформаційних технологій для початкової школи, кабінет наук про землю. Крім того, інформаційний читацький центр «Шкільна бібліотека», комплекс математичних наук ім. М,В.Остроградського, інформаційно-довідковий центр з англійської мови, ІТ-центр, 3-D кінотеатр, apple-клас. У всіх ДНЗ створено належні умови для комфортного перебування малюків (замінено старі вікна на енергозберігаючі, виконано теплоізоляцію будівель, оновлено харчоблоки, пральні, медичні кабінети, придбано меблі для групових кімнат). За фінансової підтримки Благодійного фонду з 2011 року відділ освіти впроваджує проект «Міська олімпіадна школа», у якому поглибили свої знання вже близько 1000 учнів ЗОШ міста, а переможці міського етапу предметних олімпіад отримали грошову винагороду. З року в рік у міських олімпіадах беруть участь до 750 учнів, із них 58 у 2014 році стали переможцями обласного етапу, 2 учні – всеукраїнського. За останні 5 років у обласному конкурсі МАН взяли участь 283 учні ЗОШ, 125 – стали переможцями, з 17 учасників Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН перемогу здобули 10 учнів. Просвітницькі конкурси різних рівнів протягом 5-ти років об’єднали 2 700 учнів навчальних закладів міста. Вони здобули 598 перемог в особистій та командній першості. Щорічно за підтримки міського голови Сергія Супруна та міської ради на святі «Твоє майбутнє, Комсомольськ» відбувається урочиста церемонія нагородження талановитої молоді, під час якої педагогічні працівники та учні, які стали переможцями олімпіад з базових дисциплін, конкурсів-захистів МАН України та просвітницьких конкурсів різних рівнів, отримують винагороди.

 

У 8 загальноосвітніх та 10 ДНЗ міста впроваджують інформаційну систему управління освітою (ІСУО), державно-громадське управління, інформаційно-комунікативні технології у навчально-виховному середовищі «1 учень - 1 комп’ютер», здоров’язбережувальні технології через реалізацію моделі школи сприяння здоров’ю.

 

Отже, всі навчальні заклади нашого міста мають міцну матеріально-технічну базу, оснащені сучасними засобами навчання, у них існує творче співробітництво педагогічного, учнівського та батьківського колективів, вони вміють працювати разом. Все це забезпечує високу результативну педагогічну діяльність і успіх.

 

Таїсія Лиманська