ПРОЕКТ «РЕФОРМА УПРАВЛІННЯ НА СХОДІ УКРАЇНИ»

22.10.2014, 16:23

Сьогодні міський голова Сергій Андрійович Супрун узяв участь у роботі засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування у м.Полтаві, під час якого відбулося підписання тристоронньої  Угоди між Полтавською обласною державною адміністрацією та Полтавською обласною радою та Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) щодо реалізації проекту «Реформа управління на сході України»

Директор Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Сергій Шаршов зазначив, що залучення іноземних інвестиційних програм для покращення умов життя територіальних громад відбувається у рамках реалізації Закону України «Про співробітництво територіальних громад».

Укладання такої угоди передбачає поліпшення умов для надання муніципальних послуг населенню Полтавщини, зокрема, комунальних та адміністративних, а також співробітництво  між міськими, селищними та сільськими громадами області через розробку та впровадження проектів співробітництва територіальних громад.

«Ми плануємо спільно розробити конкурсні процедури, відібрати 5 проектів переможців у сфері міжмуніципального співробітництва й надати їм до 20 тис. євро кожному,  на умовах співфінансування», – сказала  експерт проекту Ганна Борова.

Керівник проекту  Ради Європи Андрій Гук зазначив, що громади Полтавщини будуть одними з перших брати участь у пілотному проекті щодо співробітництва територіальних громад.

«Рада Європи надає Україні експертну допомогу в розбудові національної законодавчої бази відповідно до євростандартів. Зараз в Європі йде об’єднання територіальних громад, або за умови співробітництва або через злиття. Тому Україна не є виключенням. Щоб вистояти в умовах нестачі ресурсів, потрібно об’єднувати зусилля  громад, зокрема шляхом міжмуніципального співробітництва», – зауважив Андрій Гук.

 

Джерело http://www.adm-pl.gov.ua/