ТИ НЕ ЗАБУДЕШ ТИХ БЕНТЕЖНИХ ДНІВ…

29.10.2014, 13:07

Двадцять восьмого жовтня в нашому місті відбувся мітинг-реквієм та урочисте покладання вінків і квітів до меморіалу «Вічний вогонь» з нагоди 70-річчя визволення України від фашистських загарбників. Вшанувати пам’ять героїв, які врятували світ від гітлерівського поневолення, прибули представники міської влади, підприємств, організацій, навчальних закладів, установ, громадськості Комсомольська.

 

Сімдесят років відділяють нас від того часу, коли на території України велися запеклі бої. Нема такого місця чи гаю, нема такого поля, де б у жорстокій боротьбі не пролилася кров українських воїнів. Час давно вже згладив шрами землі. З кожним роком все менше залишається серед нас очевидців тієї страшної війни. Та велич подвигу захисників і визволителів рідної землі непідвладна часу. Ми вдячні героям, які зберегли нам Вітчизну й захистили майбутнє прийдешнім поколінням.

 

З вітальною промовою до ветеранів, комсомольчан звернувся міський голова Сергій Супрун: «День визволення нашої Вітчизни від гітлерівського поневолення став вікопомною датою в її історії. Український народ вистояв і переміг, здолав нелюдські тортури і труднощі, здобув і виборов право на своє історичне існування. З розбудовою нового демократичного суспільства в Україні зростає актуальність осмислення її минулого, того вважливого й неоднозначного шляху, який пройшла вона протягом своєї історії. За шість років Другої світової війни Україна та її народ зробили вагомий внесок у перемогу над ворогом. Слава воїнам-визволителям, підпільникам, партизанам, трудівникам тилу, які кували жадану Перемогу! І нині своєю мудрістю, своєю витримкою ви, шановні ветерани, допомагаєте нашому народу, нашій країні, своїм дітям та онукам перебороти безжального ворога, що підступно вдерся на схід України, посягнув на цілісність і суверенітет рідної землі. Вдячність героям, які захистили й захищають нині Вітчизну й майбуття свого народу, – безмежна. Дорогі ветерани! Спасибі вам за мир, за життя, за відстояну рідну землю. Здоров’я, бадьорості духу, добра, шани, родинного затишку. Нехай мир і злагода панують в Україні й місті Комсомольську. Слава героям, слава визволителям!»

 

До усіх присутніх звернувся учасник Великої Вітчизняної війни Степан Мороз. Степан Андрійович зазначив, що 70 років пройшло з моменту визволення України від фашистських загарбників, але все, що пов’язане з цією страшною війною, навіки викарбувано в пам’яті народу. Тож ми схиляємо голови в скорботі за загиблими, віддаємо шану усім, хто наближав цей світлий день. Ветеран привітав усіх зі святом та побажав здоров’я, щастя, миру.

 

Від багатотисячного трудового колективу Полтавського гірничо-збагачувального комбінату з 70-ю річницею визволення України від фашистських загарбників зібрання привітав заступник голови правління ВАТ «Полтавський ГЗК» з технічних питань Олександр Красуля.

«Стоячи на цьому святому місці, ми усвідомлюємо подвиг наших предків і відчуваємо свій обов’язок перед майбуттям наших спадкоємців. Сьогодні своєю самовідданою працею ми повинні закріпити мир, який так необхідний нашій країні. Здоров’я вам, ветерани. Зі святом вас усіх!» – виголосив Олександр Сергійович.

 

Хвилиною мовчання комсомольчани вшанували пам’ять загиблих героїв та поклали вінки і квіти до меморіалу «Вічний вогонь».

 

 

  Таїсія Лиманська