НАПЕРЕДОДНІ ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА ЗАКЛАДИ КУЛЬТУРИ ПІДВОДЯТЬ ПІДСУМКИ РОБОТИ

6.11.2014, 16:34

  Робота закладів культури у 2014 році була спрямована на розвиток духовного та естетичного виховання жителів нашого міста, а також на реалізацію державної культурної політики.

       Визначними культурно-мистецькими подіями цього року стали: відзначення 25-ї річниці виводу військ з Афганістану, 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка, 71-ї річниці визволення Полтавщини та 70-ї річниці визволення України. У лютому-березні відбувся міський фестиваль дитячої творчості  «Дніпрова хвиля»,  у якому взяли участь близько 600 учасників. Наприкінці квітня ми відзначали День міста, в рамках якого відбулися звітний концерт колективу музичної школи та урочистості для першопрохідців. Цілий ряд культурних заходів був присвячений до відзначення державних та міських свят, зокрема: Дня Перемоги, Дня Конституції,  церемонії вручення медалей випускникам та Дня Незалежності. Спільно з громадською ініціативою в місті була організована культурно-мистецька акція «З Днем народження, Україно!», з покладанням квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченку, парад вишиванок «Ми – українці!»,  виставка-ярмарок виробів народних умільців Комсомольська.

       На жаль, у зв’язку зі складною суспільно-політичною ситуацією в Україні, кількість  культурно-масових заходів в цьому році зменшилася. Не проводилися у цьому  році Міжнародний дитячий фестиваль «Мистецьке сузір’я»  та Міжнародний  фольклорний фестиваль «Калинове літо на Дніпрі».

       Приємно бачити як розвиваються і працюють сьогодні наші заклади культури: школи естетичного спрямування, міські бібліотеки, історико-краєзнавчий музей і, звичайно, Палац культури і творчості, який є головним культурним центром нашого міста.

       У школах естетичного спрямування  навчається близько 490 юних комсомольчан.  Цього року учні музичної школи посіли призові місця в обласному конкурсі «Юний віртуоз Полтавщини», а вихованці художньої школи здобули перемоги на Всеукраїнському конкурсі «Я хочу жити в якісному світі» та на обласному конкурсі «Світ навколо нас».     

       У цьому році у художній школі за кошти міського бюджету були придбані меблі для обладнання учбових класів на суму 11 тис. гривень, та оргтехніка на суму 7 тис. гривень. До нового навчального року у цьому закладі відкрито реконструйований у виставкову залу кабінет скульптур.

        Тож, я щиро дякую міській владі на чолі із міським головою               С.А. Супруном, Благодійному Фонду «ПГЗК» та його засновникам за підтримку і допомогу, яку вони надають сьогодні нашим закладам культури. Так, наприклад, тільки в цьому році коштом Благодійного Фонду у  школах естетичного виховання було проведено ремонтних робіт на суму  255 тис. гривень.  Це вагома допомога для закладів, які є бюджетними установами.

        Активно працює та розвивається ПК і Т. Його колективи вражають своїми новими виступами, костюмами та концертними програмами.  Проводиться велика гастрольна діяльність. На сцені ПК і Т за цей рік  відбулося близько 50 гастрольних заходів учасниками яких стали брати Яремчуки, «Лісапетний батальйон», Дніпропетровський, Полтавський, Київський театри, ансамбль танцю ім. П. Вірського та ін. Значно покращується матеріально-технічна база цього закладу.

        У колективах палацу займається понад 600 учасників. Справжньою гордістю є 16 творчих колективів. Десять з них мають звання «Народний», три – «Зразковий». Тільки за останні два роки творчі колективи стали переможцями та учасниками Міжнародних фестивалів у Болгарії, Італії, Угорщини, Словаччини та Польщі. Щорічно в середньому глядацьку залу палацу відвідують 100 000 глядачів, з них 40 000 глядачів – дитяча та юнацька аудиторія.

       Сьогодні Палац культури і творчості є одним з сучасних та ведучих закладів культури Полтавщини. В 2014 році здійснено придбання електроакустичного звукового обладнання для сцени великої зали, проведено  модернізацію студії звукозапису. Як світлове, так і звукове обладнання працює в цифровому форматі.     

Хотілося б і зупинитися на діяльності  КЗ «Централізована бібліотечна система». Це – центральна публічна бібліотека, бібліотека для дітей та бібліотечні філіали.

        Книжковий фонд налічує 209 тис. примірників, із загальною кількістю  12300 читачів.

       Центральна публічна бібліотека м. Комсомольська співпрацює з різними міськими громадськими організаціями і стає справжнім центром громадської активності. Так, лише протягом 2014 року на базі міських бібліотек, проведено: тренінги «Чи затишно буде дитині у вашій майбутній родині?», культурно-просвітницький захід «Жива бібліотека», акції «Подаруй бібліотеці книгу», ціла низка просвітницьких акцій: «Ми за безпеку дітей в Інтернеті», «Ми – проти торгівлі людьми», «Ми – проти насильства в сім’ї», «Епідемія доброти», а також громадські заходи патріотичного спрямування: «З Днем народження, Україно!», акція на підтримку української мови.           

       Бібліотечні працівники організовують заходи для вивчення запитів різновікових груп користувачів. Проводять соціологічні дослідження, опитування.

       Активно працюють бібліотечні клуби за інтересами: «Чомучки» (бібліотека для дітей) та «Зустріч» (бібліотека для дорослих). Бібліотечні системи поповнились книгами, які подарували меценати, добродійники, користувачі, депутати міської ради.

       Щомісячно у виставковій залі бібліотеки для дітей проводяться виставки творів місцевих майстрів та художників з інших міст України.

       Шановні колеги! Я щиро вітаю вас з професійним святом – Всеукраїнським днем працівників культури та майстрів народного мистецтва.         

   Дякую всім вам за сумлінну працю, безперервний творчий пошук, за вагомі  здобутки.

       Бажаю вам, шановні колеги, міцного здоров’я, щастя, благополуччя, великих творчих успіхів і невичерпної наснаги. Нехай здійсняться всі ваші мрії і бажання, а кожен день вашого життя буде світлим і сонячним, дарує радість творчого натхнення і життєвих перемог. Зі святом!

 

Начальник відділу культури і туризму

І.І. Зеленська