ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ В КОМСОМОЛЬСЬКУ ВІДБУЛИСЯ

14.11.2014, 16:35

У великій залі Палацу культури і творчості відбулися громадські слухання територіальної громади Комсомольська з теми «Доцільність розташування пам’ятника В.І.Леніну на площі біля будівлі Комсомольської міської ради Полтавської області». Рішення про проведення громадських слухань було прийнято на позачерговій сесії Комсомольської міської ради від 23 лютого 2014 року. Захід вела секретар Комсомольської міської ради С.О.Калашнік.

 

Учасниками громадських слухань були депутати обласної ради від міста Комсомольська, депутати Комсомольської міської ради, члени виконавчого комітету, Почесні громадяни міста, представники громадської ради при Комсомольській міській раді, органу самоорганізації населення, представники трудових колективів підприємств, організацій, закладів міста, профспілкових та громадських організацій, представники політичних партій та громадських об'єднань громадян, представники засобів масової інформації міста.

 

Зі вступною промовою виступив міський голова С.А.Супрун. Сергій Андрійович зазначив, що Україною прокотилася хвиля «ленінопадів», під час якої цьогоріч знесено близько 300 пам’ятників Леніну і 50-70 іншим радянським діячам. Не оминула вона і Полтавщину. За відомостями Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю в Полтавській області на хвилі Революції Гідності в лютому-березні цього року демонтовано 42 пам’ятники Леніну.

 

Міський голова наголосив, що питання доцільності розташування пам’ятника В.І.Леніну на площі міста неодноразово розглядалося у стінах виконавчого комітету Комсомольської міської ради. Жителі Комсомольська надавали різні пропозиції й вимоги: демонтувати пам’ятник, перенести в інше місце, залишити на площі. Відповідно до цих звернень були проведені загальні збори представників громадських організацій та об’єднань 27 лютого 2014 року, де активно обговорювалося питання цивілізованого демонтажу пам’ятника В.І.Леніну на площі біля виконкому з метою збереження громадського порядку, недопущення силових протистоянь у м. Комсомольську. Розглянули це питання на засіданні депутатського клубу «Діалог» 28 лютого 2014 року, порушивши питання збереження громадського спокою, миру та злагоди в Комсомольську на основі заяв громадян, на засіданні громадської ради при Комсомольській міській раді 20 березня 2014 року. Депутатський корпус розглянув ці питання на засіданнях постійних комісій та пленарних засіданнях 42 (позачергової), 49 і 50 сесій шостого скликання Комсомольської міської ради, де одноголосно вирішили провести громадські слухання в місті з метою прийняття рішення всією громадою.

 

Сергій Андрійович подякував комсомольчанам за мирну й стабільну працю, за дотримання громадського порядку в нашій територіальній громаді.

 

«Шановні комсомольчани, сьогодні ви представляєте багатотисячну громаду нашого міста Комсомольська. Вам кожному треба прийняти виважене рішення, бо ви представляєте чи то громадську організацію, чи політичну партію, чи підприємство, чи установу. Тому необхідно створити всі умови, щоб захід пройшов цивілізовано за принципом прозорості та недопустимості дискримінації за ознаками політичних поглядів, партійної належності, віку, віросповідання, національності та інше. Рішення буде прийняте більшістю голосів», – зауважив міський голова С.А.Супрун.

 

Начальник відділу культури і туризму І.І.Зеленська розповіла про історію створення пам’ятника, його відкриття.

 

Викладач історії Комсомольського політехнічного коледжу Кременчуцького національного університету ім. М.В.Остроградського Ю.С.Жуков розповів про політичну постать В.І.Леніна, навів цитати із творів, телеграм.

 

У виступи на громадських слуханнях записалося двадцять чоловік. Думки членів територіальної громади розділилися, тому обговорення йшло активно, бурхливо.

 

Переважною більшістю голосів (255) учасники громадських слухань прийняли резолюцію щодо демонтажу пам’ятника В.І.Леніну на площі біля будівлі Комсомольської міської ради.

 

Відеозапис громадських слухань буде транслюватися на каналі ТОВ «ТРК«ГОК» 15 листопада о 17-00 та 16 листопада о 13-00, на міському радіо інформація про громадські слухання буде висвітлена 17 листопада о 6.30 та об 11.40.