У КОМСОМОЛЬСЬКУ ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ КРУГЛОГО СТОЛУ «НАСИЛЬСТВО В СІМ’Ї. ПИТАННЯ БЕЗ ВІДПОВІДІ?»

28.11.2014, 11:33

27 листопада в рамках Всесвітньої акції «16 днів проти насильства» у малій залі виконкому Комсомольської міської ради за головуванням заступника міського голови Надії Дмитрівни Угнічевої відбувся круглий стіл на тему «Насильство в сім’ї. Питання без відповіді?».

 

У засіданні круглого столу взяли участь керівники та спеціалісти соціальних служб міста, представники закладів освіти, охорони здоров’я, правоохоронних органів, ГО «Центр РОДІС», батьківська спільнота дошкільних навчальних закладів, ЗМІ. Організатором заходу став відділ у справах сім’ї та молоді.

 

Відповідно до порядку денного першій надали слово начальнику відділу у справах сім’ї та молоді Т.В.Оробченко. Тетяна Володимирівна порушила проблему замовчування проявів насильства в родині, озвучила індикатори, за якими можна ідентифікувати наявність прихованих проблем у родинному колі - прояву агресії одного члена сім’ї щодо іншого. Звернулася до освітян з проханням взяти до уваги індикатори прояву насильства, проаналізувати поведінку вихованців, і, у разі необхідності, направити зусилля на допомогу таким дітям.

 

Директор центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді О.О.Запсельська доповіла про роботу соціальних фахівців, надання соціальних послуг особам та сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах через насильство у сім’ї. Також розглянули питання взаємодії суб’єктів соціальної роботи з питань попередження насильства в сім'ї.

 

Досвідом стосовно шляхів попередження насильства в сім'ї та проведення корекційних програм для осіб, які вчинили насильство, з присутніми поділилися Когут О.Л. (головний спеціаліст служби у справах дітей), Малиця М.Ю. (методист міського ММК), Кулініч С.В. (завідуюча ДНЗ «Горобинка»), Мельник О.І.(заступник начальника дільничних інспекторів міліції), Новікова Н.І. (дитячий лікар-невролог).

 

Про діяльність ГО «Центр «РОДІС», спрямовану на запобігання насильства в сім’ї, розповів завідувач сектору по роботі з молоддю Дмитренко В.Ю., вручив присутнім брошури «Довідник для відповідальних батьків». Член батьківської спільноти ДНЗ «Дзвіночок» Ларіна О.В. поділилася секретами виховання власних дітей.

 

Заступник міського голови Надія Дмитрівна Угнічева відзначила ефективну співпрацю структурних підрозділів Комсомольської міської ради, її виконавчого комітету, органів внутрішніх справ, громадськості у напрямку попередження насильства в сім’ї. Наголосила на необхідності посилити роботу щодо превентивного виховання дітей та молоді.

 

За результатами обговорення вирішили продовжити спільну роботу у напрямку запобігання насильства в родинах та просвітницьку діяльність серед підлітків та молоді.