СВЯТКОВА ЗУСТРІЧ

28.11.2014, 12:06

Щороку, коли добігає кінця похмурий листопад, перші будівничі рідного міста збираються у світлій, затишній залі музею ВАТ «Полтавський ГЗК» (директор Микола Стахів), щоб укотре зустрітися зі своєю юністю, привітати один одного зі святом – Днем першопрохідців. Не був винятком і нинішній - 2014 рік - найскладніший за весь період незалежності України.

 

Двадцять сьомого листопада музейна зала ледве вміщала тих, хто 54 роки тому прибув на лівий берег Славути-Дніпра, щоб збудувати красень Комсомольськ і найпотужніше підприємство гірничодобувної промисловості країни – ВАТ «Полтавський ГЗК». Тут, як завжди, панувала атмосфера добра, щирості і шани. Першим виголосив теплі, сердечні слова привітань зі святом ветеранам-першопрохідцям голова правління ВАТ «Полтавський ГЗК» Вітор Лотоус. Віктор Вікторович зазначив, що крокуючи вперед, не можна забувати про минуле, бо без нього не буде майбутнього. Цю віковічну істину ми маємо пам’ятати і цінувати те, що надбали за понад п’ять десятків літ. Незважаючи на непросту ситуацію в державі, комбінат продовжує модернізуватись, розвиватись, намагається нарощувати обсяги виробництва, випускати продукцію, затребувану на світових ринках. Все це вселяє оптимізм. Звертаючись до першопрохідців, голова правління зауважив, що, звісно, сьогодні діти, внуки перших будівничих міста працюють у більш комфортних умовах, мають значно кращий соціальний захист. Він запевнив, що керівництво комбінату пам’ятає про тих, хто збудував місто і комбінат й надалі надаватиме їм необхідну підтримку.

- Вітаю усіх зі святом і які б випробування не посилав нам час, ми всі разом з ними справимося. Мирного неба усім, доброго здоров’я, успіхів в усіх починаннях, - сказав насамкінець вітальної промови Віктор Вікторович.

Цього святкового вечора, вітаючи першопрохідців зі святом, секретар Комсомольської міської ради Світлана Калашнік подякувала шановним ветеранам за самовіддану працю, за професіоналізм, за славні традиції, започатковані у далекі шестидесяті, за активність і небайдужість у вирішенні багатьох проблемних питань територіальної громади та наголосила на тому, що й сьогодні вони є прикладом для підростаючого покоління юних патріотів нашого міста.

Від міського голови, виконавчого комітету Комсомольскої міської ради і від себе особисто першопрохідців вітала заступник очільника Комсомольська Надія Угнічева. Надія Дмитрівна сказала: «Ми пишаємося вами, шановні першопрохідці. Ви завжди сповнені оптимізму й бадьорості, є незмінним авангардом територіальної громади у реалізації найамбітніших планів, ви є взірцем для прийдешніх поколінь. Здоров’я , радості, щасливих років життя, родинного благополуччя і затишку на довгі роки!».

Після вітальних промов першопрохідці насолоджувались чудовою концертною програмою вокального ансамблю «Свекрушеньки» (худ кер. Григорій Чабанов), з великим задоволенням сміялись під час виступу гумористичного дуету «Язикаті хвеськи» ПК і Т. Приємним сюрпризом для святкового зібрання стала виставка витонченого живопису талановитої художниці Ольги Гриценко. Вона є донькою першопрохідців родини Шарових. Свою любов до рідного міста, чудової природи його околиць Ольга Миколаївна майстерно вихлюпнула на полотна. Її чарівні пейзажі дивують і захоплюють особливим колоритом і світосприйняттям. Завершальним акордом святкової зустрічі першопрохідців стало чаювання і миле серцю спілкування з друзями далекої юності.

 

Таїсія Лиманська
Фото автора