ДОЗВОЛЬ СВОЄМУ СЕРЦЮ РОБИТИ ДОБРО

5.12.2014, 12:21

У Міжнародний день волонтерського руху 5 грудня у великій залі Комсомольської міськради відбулася міська партнерська конференція за участю волонтерів, представників громадських і державних організацій, навчальних закладів міста. Організаторами заходу виступив ЦСССДМ (директор Олена Запсельська). На захід завітали секретар міської ради Світлана Калашнік та заступник міського голови Надія Угнічева.

 

Від імені міської влади зібрання привітала Надія Угнічева. Надія Дмитрівна зазначила, що сьогодні волонтерство є дуже поширеним явищем у нашому суспільстві. За даними європейських моніторингів (Данія, Швеція), більше половини дорослого працездатного населення залучено до волонтерського руху. Це свідчить про те, що займатися суспільно корисною працею – престижно. Мета волонтерського руху – зробити світ кращим.

 

Олена Запселька повідомила присутнім про те, що наприкінці минулого року працівники ЦСССДМ проводили соціологічне дослідження з теми «Роль волонтерської діяльності в процесі самореалізації та професійному становленні особистості» і були приємно вражені його результатами. Наприклад, на питання «З якою метою ви обрали волонтерство саме як вид громадської діяльності?» 43% опитуваних сказали, що бажали зробити особистий внесок у розвиток громадянського суспільства в Україні. Якщо провести таке опитування зараз, то цей відсоток був би значно вищим. Це свідчить про якісну зміну свідомості молоді. Як зазначила Олена Запсельська, до минулого року волонтерська робота переважно була сконцентрована в мережі центрів соціальних служб, громадських та релігійних організацій.

 

На сучасному етапі соціальним працівникам, які професійно покликані надавати допомогу іншим, дуже важко виконувати свої обов’язки без помічників. Тому вже 10 років поспіль при ЦСССДМ діє спеціалізоване формування «Школа волонтерів». Про його діяльність розповіла головний спеціаліст ЦСССДМ, керівник «Школи волонтерів» Ганна Соса.

 

Заступник виконавчого директора БО «Світло надії» (м. Полтава) Надія Тимошенко розповіла про свою волонтерську діяльність. Вона була присутня на заході не тільки як представник благодійної організації, але і як регіональний представник Програми розвитку ООН в Україні «Оперативне реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб», яка діє в Комсомольську з 25 листопада 2014 року після підписання угоди про співпрацю з ЦСССДМ. Адже волонтерство – це енергія можливості змін. Благодійницька діяльність є потужним об’єднуючим фактором. До цієї благородної місії долучаються всі – від дітей до людей похилого віку. Безкорисливо допомагати людям – найшляхетніша справа на землі. Тільки добро і любов змінюють світ на краще.