УЧАСНИКАМ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

15.12.2014, 11:05

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС (більш відомий як День ліквідатора), який був офіційно введений Президентом України в 2006 році. Надання державного статусу Дню ліквідатора ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців, людей, які віддали свої життя та здоров'я заради спасіння нашої землі від страшної техногенної аварії, наслідки якої не дають спокою людству і сьогодні.

 

У великій залі виконкому Комсомольської міської ради 12 грудня відбувся захід з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за участю міського голови Сергія Андрійовича Супруна, першого заступника міського голови Дмитра Геннадійовича Бикова, начальника відділу культури і туризму Ірини Іванівни Зеленської, голови Комсомольського міського добровільного товариства «Союз-Чорнобиль» Анатолія Семеновича Луція, ліквідаторів-комсомольчан та їх рідних, представників ЗМІ.

 

Зі словами вдячності за подвиг – врятовані життя мільйонів –  до учасників ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи на планеті ХХ століття звернувся міський голова Сергій Андрійович Супрун: «Сьогодні Чорнобиль для нас – це майже три з половиною мільйони постраждалих від катастрофи та її наслідків. Це майже 10 відсотків території, що зазнала прямого радіаційного ураження. Це 160 тисяч людей із 129 населених пунктів, яким довелося залишити рідні домівки й переїхати в інші місця. Низько схиляємо голови перед усіма, хто пішов тоді в ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті. Вклоняємося тим, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав своє життя, виконавши обов’язок перед рідною землею і рідним народом. Хай залишиться в минулому й ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання. Щиро бажаю всім вам та вашим рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди. Хай завжди поруч із вами буде людська подяка за ваші добрі справи!»

За мужність, сумлінне виконання службових обов’язків під час ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи, активну громадянську позицію, спрямовану на захист потерпілого населення та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС міський голова Сергій Андрійович Супрун і перший заступник міського голови Дмитро Геннадійович Биков вручили Подяки міського голови Івану Миколайовичу Артеменку, Євгенію Віталійовичу Богодисту, Володимиру Григоровичу Гарагулі, Олександру Васильовичу Дяченку, Наталії Олександрівні Забарській, Вадиму Миколайовичу Золотайку, Андрію Назаровичу Пінчуку, Сергію Олександровичу Поліщуку, Андрію Васильовичу Годенку, Михайлу Онисимовичу Шиману.

 

До побратимів-ліквідаторів звернувся голова Комсомольського міського добровільного товариства «Союз-Чорнобиль» Анатолій Семенович Луцій. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять захисників неньки-України. Ряду ліквідаторів-чорнобильців Анатолій Семенович вручив грошові винагороди.

 

До привітань приєдналися автор і виконавець Віктор Андрійович Шмигло, колектив ПСМНЗ «Дитяча музична школа».