СТАН АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ МІСТА КОМСОМОЛЬСЬКА У ЛИСТОПАДІ 2014 РОКУ

16.12.2014, 15:39

З метою оцінки і прогнозу стану атмосферного повітря в місті Комсомольську здійснюється його моніторинг. Починаючи з 1 квітня 1999 року на стаціонарному посту спостережень №1 (вул. Добровольського,6)лабораторією спостережень за забрудненням атмосферного повітря м.Кременчука Полтавського обласного центру з гідрометеорології Державної служби України з надзвичайних ситуацій проводиться відбір та аналіз проб атмосферного повітря. Спостереження проводяться за 8 інгредієнтами. Основні – пил недиференційований за складом, ангідрид сірчистий (діоксин сірки), оксид вуглецю, діоксид азоту, специфічні – фенол, сажа, водень хлористий, аміак. Також визначається вміст бенз(а)пірену та важких металів. Періодичність відбору проб складає 3-4 рази на добу 6 днів на тиждень. Інформація щодо стану атмосферного повітря за визначеними інгредієнтами щомісяця надається Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації.

Кременчуцька лабораторія для визначення стану атмосферного повітря міста Комсомольська у листопаді відібрала та проаналізувала 494 проби.

За звітній місяць випадки високого забруднення (ВЗ) та екстримально високого забруднення (ЕВЗ) атмосферного повітря в місті не зафіксовані.

Порівняно з попереднім місяцем спостерігається незначне зменшення середньомісячних концентрацій діоксиду азоту, водню хлористого, аміаку.

Середні та максимальні з середньомісячних концентрацій кадію, заліза, марганцю, міді, нікелю, свинцю, хрому, цинку були значно нижче граничного нормативу. Порівняно з ІІ кварталом 2014 року дещо підвищився середній вміст майже всіх важких металів. Середня за квартал концентрація свинцю залишилася на тому ж рівні, а заліза зменшилася.

Національна гідрометслужба проводить спостереження у 53 містах України, у т.ч. і в м. Комсомольську.

За даними Центральної геофізичної обсерваторії, яка є методичною організацією системи державної гідрометеорологічної служби, згідно з результатами спостережень, у I півріччі 2014 року м. Комсомольськ за індексом забруднення атмосферного повітря (IЗА), який склав 2,3, є одним з найменш забруднених міст, де проводяться спостереження. ІЗА за цей період був нижче середнього комплексного індексу забруднення атмосфери по містах України та характеризувався як низький. Для порівняння, ІЗА у м. Кременчуці за I півріччя 2014 року склав 5,0, у Полтаві – 3,8. З дуже високим рівнем забруднення Красноперекопськ (ІЗА=16,2) та Одеса (ІЗА=14,1).

 

Директор ДЖКГ П.Б. Василюк