КЛУБУ «ГІРНИК-СПОРТ» - 20!

17.12.2014, 13:06

Днями у великій залі ПК і Т відбулося феєричне святкове дійство – урочисте відзначення 20-річного ювілею улюбленої футбольної команди комсомольчан «Гірник-Спорт». Дві години поспіль учасники ювілейної концертної програми тримали у полоні глядацьку публіку, дарували їй чудовий настрій та радісні емоції.

 

У 1960 році розпочалося будівництво Комсомольська, а вже через два роки його ентузіасти створили футбольну команду «Гірник». Понад 20 років її вважали найсильнішою в місті серед аматорських команд. У 1988 році утворилася команда залізничного цеху «Локомотив», переважна більшість якої були гравці «Гірника». Невдовзі команди об’єдналися, а в 1994 році, коли подали заявку на участь у змаганнях другої ліги, до назви «Гірник» вирішили додати слово «Спорт». З того часу «Гірник-Спорт» стала постійним учасником змагань професійних команд. Сьогодні наша улюблена футбольна команда є діючим чемпіоном України другої ліги, невпинно успішно грає в першій лізі, завершивши сезон на третьому місці. Журналісти й уболівальники мріють про те, щоб їхня команда грала в прем’єр-лізі. З того самого 1994 року клуб «Гірник-Спорт» очолює Петро Каплун. Багато років Петро Матвійович був членом Ради ПФЛ України. За його ініціативою було впроваджено досить багато змін у різні регламенти змагань.

Ювілей – особливе свято. Воно збирає багато друзів, гостей. А ювілей футбольного клубу – це свято ще й великої когорти уболівальників. Під бурхливі оплески великої футбольної родини на сцену вийшли президент клубу «Гірник-Спорт» Петро Каплун, почесні гості свята – міський голова Сергій Супрун, заступник голови правління ВАТ «Полтавський ГЗК» Володимир Іванов, президент ПФЛ України Сергій Макаров, головний юрисконсульт ТОВ «Єристівський ГЗК», голова федерації футболу м.Комсомольська Олег Юренко. Петро Матвійович щиросердно подякував за постійну підтримку клубу уболівальників, ВАТ «Полтавський ГЗК». За його словами, усі досягнення команди – їхня заслуга. Першим привітав винуватців урочистостей Сергій Супрун. Сергій Андрійович зазначив, що два десятки років поспіль керівництво клубу приділяло особливу увагу не лише спортивним досягненням, а й вихованню підростаючого покоління рідного міста. За 20 років існування близько півтисячі футболістів пройшли через горнило клубу. Міський голова подякував клубівцям за те, що вони постійно примножують спортивну славу Комсомольська не лише на теренах України, а й далеко за її межами та побажав усім нових перемог і звершень, реалізації найамбітніших планів. Вітаючи з ювілеєм улюблену футбольну команду, Володимир Іванов зауважив, що давно започатковані традиції «Гірник-Спорт» з честю й гідністю продовжує й сьогодні. І це радує комсомольчан, вселяє оптимізм і надію на достойне майбутнє для клубу. За особистий внесок у розбудову ПФЛ України особливі слова вдячності пролунали із уст Сергія Макарова на адресу президента клубу Петра Каплуна. Грамотами ПФЛ України були нагороджені президент клубу «Гірник-Спорт» Петро Каплун, перший тренер команди Анатолій Думанський, колишні керівники ПГЗКа – Андрій Рикус та Володимир Бадагов. Чудовим виступом порадували святкове зібрання черлідери «гірників». Це офіційна група підтримки футбольної команди на всіх матчах. Уже майже рік під час гри вони додають особливого настрою уболівальникам «Гірник-Спорт». Приємним сюрпризом для юних футболістів школи «Гірник-Спорт» стала презентація футболок всесвітньовідомих футболістів. Адже всі вони мріють досягти таких же вершин, як їхні футбольні кумири.

Цього святкового вечора ювілярів вітали представник футбольного клубу «Кремень» Вадим Маньковський і президент Асоціації спортивних журналістів України Михайло Волобуєв. Щороку протягом 15 років свого існування Асоціація спортивних журналістів України підбиває підсумки спортивного року і визначає кращу прес-службу клубів, кращу команду, кращого тренера і таке інше. Цьогоріч кращою прес-службою визнано прес-службу «Гірник-Спорт», переможцем у номінації «Золоті пера і голоси» став спортивний журналіст Анатолій Янголь, який яскраво висвітлював усі події спортивного життя улюбленої футбольної команди. Крім того, спільнота спортивних журналістів країни визнала Комсомольськ найспортивнішим містом України. У зв’язку з цим президент Асоціації Михайло Волобуєв вручив міському голові Сергію Супруну запрошення на церемонію віншування номінантів, яка відбудеться найближчими днями в Міністерстві молоді та спорту.

Легендою «Гірник-Спорт» є Олександр Бідник, який стояв у витоків клубу, на початку 80-х вважався ідеологом футбольної команди, працював певний час тренером головної команди, але у підсумку – увесь свій досвід і талант тренера присвятим дітям. Сьогодні він старший тренер ДЮФК «Гірник-Спорт».

Вражаючим був сценічний виступ команди «Укрфрістайл» (м.Київ), члени якої досконало володіють технікою поводження з м’ячем – вправніше багатьох футбольних зірок. Неймовірна спритність, досконалість рухів, віртуозність майстрів особливо зачарувала юних футболістів.

У ювілейній програмі було чимало чудових виступів творчих колективів

ПКіТ, які дарували гарний настрій та безліч яскравих емоцій глядачам та учасникам святкового дійства. Надзвичайно активізував глядацьку публіку святковий розіграш призів, який ефектно провели футболісти клубу.

І ось наступив хвилюючий момент. На сцену запросили команду-ювіляра, її головного тренера Ігоря Жабченка, усіх, без кого «Гірник-Спорт» просто не може існувати. До них приєдналися вихованці ДЮФК 11-х вікових категорій (від 6 до 17 років). Відомий продюсер, композитор Олександр Ягольник запропонував разом виконати офіційний гімн клубу, музику для якого він написав сам, слова – Геннадій Коба.

Нових досягнень і впевнених перемог тобі, улюблена футбольна командо комсомольчан «Гірник-Спорт»!

 

Таїсія Лиманська
Фото Любові Поренко