АСОЦІАЦІЯ МІСТ УКРАЇНИ ПРОВЕЛА ДЛЯ ПРЕДСТАВНИКІВ РЕГІОНАЛЬНИХ ЗМІ СЕМІНАР НА ТЕМУ «РЕФОРМА МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ»

18.12.2014, 11:13

15-16 грудня 2014 року у Києві в рамках Проекту «Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні» (ДІАЛОГ), який реалізується спільно з Агентством США з міжнародного розвитку, АМУ провела інформаційний семінар для регіональних ЗМІ на тему «Реформа місцевого самоврядування в Україні».

 

Мета заходу - надання журналістам професійної та аналітичної інформації щодо суті та змісту реформи.

 

В інформаційному заході взяли участь близько 90 представників ЗМІ з усіх регіонів України, серед яких і комунальні медіа, і представники прес-служб та інформаційних відділів міських рад. Від міста Комсомольська на заході побувала завідувач сектору з інформаційної та внутрішньої політики С.Шеремет.

 

Перший день семінару присвячено висвітленню ключових аспектів реформи місцевого самоврядування і територіальної організації влади в Україні, її ходу та очікуваних наслідків в окремих сферах життя громад. Перед учасниками виступили експерти Проекту «ДІАЛОГ» та представники органів державної влади.

 

Виконавчий директор АМУ М.Пітцик відкрив роботу інформаційного семінару та  привітав його учасників. Він поінформував журналістів про кроки, які вже зроблені на шляху реформи місцевого самоврядування. Мирослав Васильович детально зупинився на проблемах впровадження заходів з децентралізації влади та фінансів, звернувся до представників ЗМІ з проханням інформаційно підтримати реформування, об’єктивно і доступно висвітлювати цю тему, сприяти збільшенню громадської підтримки децентралізації влади.

 

Від імені Голови Верховної Ради України представників медіа привітав його радник О.Саєнко. Він зазначив, що 2014 рік став роком рішучих дій на шляху до реформи місцевого самоврядування та децентралізації. Сьогодні АМУ в цій справі отримала надійну підтримку та потужного партнера в Парламенті в особі В.Гройсмана. Підтвердженням цьому також є включення розділу «Реформа місцевого самоврядування» як ключового до Коаліційної угоди, на основі якої ґрунтуватиметься подальша робота Верховної Ради. Такий же розділ є і в Програмі діяльності Уряду, що свідчить про його наміри щодо процесів реформування. Тому, за словами О.Саєнка, ця справа приречена на успіх.

 

Експерти Центру аналізу та розробки законодавства АМУ представили місцевим журналістам презентації.

 

Виступ директора Центру аналізу та розробки законодавства О.Слобожана складався з двох частин. Він розповів про суть та очікувані наслідки реформи, стан її реалізації. Друга частина стосувалася децентралізації фінансів та посилення спроможності громад. О.Слобожан розповів про роль Асоціації у підготовці законодавчої бази для проведення реформ та презентував напрацьовані  експертами і враховані Урядом законопроекти про внесення змін до Бюджетного та Податкового кодексів.

 

Про об’єднання територіальних громад як важливого кроку на шляху реформування місцевого самоврядування та вигоди міжмуніципального співробітництва проінформував заступник директора Центру аналізу та розробки законодавства В.Пархоменко.

 

Перший заступник виконавчого директора АМУ О.Мазурчак представив журналістам рекомендації на шляху до мінімізації корупційних явищ в органах місцевого самоврядування. Він розповів про власний досвід та методи боротьби з корупцією як колишнього міського голови Кам’янця-Подільського. За словами О.Мазурчака, корупція – це зло, з яким треба боротися спільно із ЗМІ, адже прозорість і гласніть усіх процедур – це основний ворог корупційних проявів.

 

Про важливість залучення громади до управління містом розповів заступник директора з питань реформи, колишній міський голова Бердянська В.Баранов. Він підкреслив важливість роботи представників медіа-простору та активістів громадського руху для забезпечення відкритості та прозорості влади для формування справжнього громадянського суспільства.

 

Від імені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства учасників привітав заступник Міністра В.Негода. Він відзначив важливість такого інформаційного заходу для представників регіональних та місцевих ЗМІ: «Без розуміння теми, в суспільстві даремно сподіватися на реформи». В.Негода представив кроки Міністерства на шляху реформи та напрацьовані законопроекти. Він підкреслив велику роботу, проведену спільно з експертами Асоціації, для підготовки законодавчої бази майбутніх реформ.

 

Аналітик АМУ Я.Рабошук запропонував увазі журналістів інформацію щодо пропонованих реформ у сфері управління земельними ресурсами, зупинився на перевагах повсюдності місцевого самоврядування, а також на важливості децентралізації у процесах містобудування.

 

Про вплив реформ на сфери освіти, охорони здоров’я та соціального захисту розповіла аналітик АМУ В.Карабутова.

 

Аналітик АМУ В.Мягкоход презентував шляхи розширення повноважень місцевого самоврядування у сфері надання адміністративних послуг та підвищення їх якості.

 

Другий день семінару розпочався зі спілкування виконавчого директора АМУ М.Пітцика з місцевими журналістами. Він відповів на їх запитання та запросив до співпраці. М.Пітцик підкреслив, що саме журналістська спільнота, розуміючи сутність та мету реформ, може вплинути на формування громадської підтримки процесів реформування та одночасного тиску громади на можновладців щодо якнайшвидшого прийняття відповідного законодавства. Він запросив журналістів користуватися інформацією, яку готують експерти АМУ і яка публікується на інформаційних ресурсах Асоціації та Проекту ДІАЛОГ. У відповідь на зауваження журналістів - краще самим побачити, щоб розповідати людям - М.Пітцик висловив наміри звернутися до міжнародних партнерів, зокрема польських, щодо організації прес-турів до Польщі для вивчення результатів здійснених реформ.

 

Перед журналістами виступили та відповіли на їх запитання представники партнерських  програм та проектів USAID: «РАДА», «Муніципальна енергетична реформа», «Програма розвитку державно-приватного партнерства», «Реформа ВІЛ-послуг в дії». Зокрема, журналістам презентували програму «РАДА» та її локальний компонент, розповіли про роботу, яка ведеться з профільним Комітетом Верховної Ради України. Проект МЕР ознайомив медійників з інформаційною кампанією з енергоефективності, яка має на меті змінити ментальність українців, перетворивши їх на відповідальних споживачів. Представник «Програми розвитку державно-приватного партнерства» розповів про важливу роль ЗМІ у покращенні надання якісних комунальних послуг.

 

Журналісти активно ставили спікерам запитання, що головним чином стосувалися безпосереднього впливу реформ на життя міст, селищ, сіл та добробут кожного громадянина.

 

За матеріалами сайту http://auc.org.ua/