БОРИСПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА ДІЛИТЬСЯ ДОСВІДОМ

31.01.2015, 11:58

27-28 січня заступник міського голови Надія Дмитрівна Угнічева взяла участь у навчальному візиті працівників органів місцевого самоврядування з теми «Організація роботи соціальних служб міста», що відбувся на базі виконавчого комітету Бориспільської міської ради.

 

Захід організовано Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» в рамках проекту «Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні» «ДІАЛОГ», який реалізується спільно з Агенством США з міжнародного розвитку.

 

У стажуванні взяли участь міські голови, заступники міських голів, керівники соціальних служб, спеціалісти місцевих рад з міст Запорізької, Луганської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Рівненської, Тернопільської, Херсонської областей.

 

Надія Дмитрівна зазначила, що метою навчального візиту було вивчення інноваційного досвіду муніципального управління. Зустрічав почесних гостей міста Бориспільський міський голова А.С.Федорчук, який відкрив засідання та презентував роботу міської влади. Бориспільчани представили колегам з інших міст власний досвід організації роботи органів місцевого самоврядування, зокрема, соціальних служб міста: управління соціального захисту населення при міській раді, міського територіального центру соціального обслуговування, реабілітаційної установи для інвалідів та дітей-інвалідів, міськрайонного центру зайнятості. Презентували паспорт визначення доступності громадських місць для осіб з обмеженими можливостями (наявність пандусів, ліфтів, місць для паркування автотранспорту, спеціально облаштованих туалетів). Учасники навчального візиту ознайомилися із практикою ведення інформаційної та технологічної картки виплати компенсації за невикористане санаторне лікування інвалідам війни; реалізації міської комплексної програми «Турбота», яка дозволяє пенсіонерам отримувати знижки в супермаркетах, пральні, в нотаріаті, аптеках; облаштування електронних інформаційних стендів у громадських закладах.

 

У рамках програми навчального візиту гості відвідали Книшовий меморіальний парковий комплекс, де з нагоди 176-ї річниці від дня народження автора слів Державного Гімну України П.П.Чубинського поклали квіти до могили.

 

Організатори заходу запросили гостей на літературно-музичний вечір «І вічна слава сину вірному, що йшов крізь терни до зірок», присвячений 176-й річниці від дня народження П.П.Чубинського, що пройшов у Бориспільському будинку культури за участі творчих колективів міста.

 

Другий день візиту присвячено вивченню практичного досвіду, ознайомленню з діяльністю соціальних об’єктів міста. З великим задоволенням учасники семінару переглянули виставу «Курочка Ряба», акторами якої були діти-інваліди, які відвідують реабілітаційну установу змішаного типу для інвалідів та дітей інвалідів «Наш дім» ім. Валентини Бондаренко.

 

Дводенний навчальний візит закінчився засіданням круглого столу «Україна єдина», у ході якого обговорили проблеми в роботі соціальних служб, внесли більше ніж 20 пропозицій стосовно удосконалення роботи у сфері соціальних послуг на загальнодержавному рівні.

 

За словами Надії Дмитрівни, досвід Бориспільської міської ради є надзвичайно цікавим та корисним. Заслуговують уваги проекти Бориспільської міської ради з електронного врядування, випуску муніципальних облігацій, забезпечення містян якісною питною водою, створення муніципального театру, будівництво музичного фонтану, досвід упорядкування реклами по місту, впровадження енергозберігаючих технологій в ЗНЗ та ДНЗ, вирішення проблем бродячих тварин. Але слід зазначити, що комсомольчани не лише радо переймають позитивний досвід, напрацьований колегами, а й є в числі перших, хто сам впроваджує ефективні та соціально значущі проекти, радо ділиться власним досвідом. Зокрема, з огляду на отриманий у ході візиту досвід, можна відзначити, що напрацювання ТСЦО «Калина» можна сміливо вважати гідним прикладом для наслідування.