У ГАЛУЗІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ДОСЯГНУТО ПЕВНИХ ПОЗИТИВНИХ РЕЗУЛЬТАТІВ

2.02.2015, 09:01

29 січня в малій залі виконавчого комітету Комсомольської міської ради Полтавської області за участі міського голови Сергія Андрійовича Супруна, заступника міського голови Надії Дмитрівни Угнічевої відбулося засідання медичної ради. Засідання вів начальник управління охорони здоров’я, голова медичної ради Юрій Васильович Ковпак, участь у якому взяли представники сфери охорони здоров’я міста, ЗМІ.

 

З промовою виступив очільник міста С.А.Супрун, у якій говорив про суспільно-політичну ситуацію в державі, окреслив нові напрямки роботи працівників галузі охорони здоров’я.

 

До участі було запрошено заступника начальника міського фінансового управління Аллу Іванівну Говорун, яка прокоментувала ситуацію з перерахування заробітної плати працівникам закладів охорони здоров’я.

 

Про стан справ у галузі прозвітували начальник УОЗ Ю.В.Ковпак, заступника начальника УОЗ В.О.Дудник, начальник епідеміологічного відділу Комсомольського міськрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Полтавській області А.В.Волик. За результатами засідання відзначили, що протягом 2014 року в галузі охорони здоров’я вдалося досягти певних позитивних результатів: зменшилася захворюваність дітей першого року життя, захворюваність на туберкульоз, первинна захворюваність серед дорослого населення, захворюваність з тимчасовою втратою працездатності. Знизився рівень перинатальної смертності, мертвонароджуваності. Збільшився відсоток виконання плану онкооглядів до 80,6%, флюорографічного обстеження до 108,4%. Приємною подією, що сталася у місті Комсомольську в 2014 році, стало відкриття довгоочікуваного кабінету спортивної медицини.

 

Присутні проглянули та проаналізували відео-матеріал, знятий кореспондентами газети «Комсомольські вісті», що відображає рівень задоволеності комсомольчан якістю роботи лікарів. Запланували провести повторне соціологічне опитування серед пацієнтів у 2015 році.

 

У ході роботи медичної ради розглянуто нагальні галузеві проблеми: хід виконання вакцинації в місті, оздоровлення дітей, стан проходження комсомольчанами профілактичних медоглядів, окреслено ряд негативних показників у роботі галузі, намічено основні напрямки діяльності системи охорони здоров’я.

 

Голова ЛКК, завідуючий амбулаторно-поліклінічно-консультативною службою міської лікарні М.І.Дубина звернувся до голови медичної ради з проханням посилити контроль за видачею лікарняних листів. Завідуючий травматологічною службою Комсомольської міської лікарні, депутат Комсомольської міської ради С.В.Орлов підняв питання недостатнього фінансування галузі з міського бюджету, вніс пропозицію посилити відповідну інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення. Головний лікар Комсомольського Центру ПМСД, депутат Комсомольської міської ради О.М.Третьяков озвучив проблеми структурного підрозділу, які надають екстрену медичну допомогу. Головний лікар Комсомольської міської лікарні К.А.Шкляр говорив про проблеми кадрового забезпечення міської лікарні та потребу розпочати роботу в напрямку суттєвого поліпшення умов перебування хворих у стаціонарі. Головний лікар поліклініки «МЦ ПМСД» А.В.Ковпак закликала присутніх посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення з профілактики захворювань серцево-судинної системи та онкозахворювань у жінок.

 

Заступник міського голови Н.Д.Угнічева підвела підсумки засідання медичної ради. У заключному слові Надія Дмитрівна від імені міського голови, громади Комсомольська та від себе особисто подякувала працівникам медичної галузі за продуктивну та самовіддану працю у 2014 році. Зазначила, що, незважаючи на складні умови, у 2014 році завдяки значній фінансовій підтримці Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» було здійснено реконструкцію на І поверсі міського інфекційного відділення, придбано нові меблі в палати та кабінети медичного персоналу, сучасну та вкрай необхідну медичну апаратуру та інструментарій в паталого-анатомічне відділення, біохімічний аналізатор в міську клініко-діагностичну лабораторію, кальпоскоп в жіночу консультацію, машину для транспортування хворих в поліклініку «МЦ ПМСД», чим  значно покращили матеріально-технічну базу закладів охорони здоров’я. Також за рахунок коштів ПП М.В.Завалія придбано сервер для розміщення інтернет-ресурсу електронної реєстратури попереднього запису на прийом до лікаря та виклику лікаря ПМСД додому.

 

За результатами засідання медичної ради керівники закладів охорони здоров’я отримали відповідні доручення, направлені на підвищення організації роботи лікувально-профілактичних закладів.