З ПИТАНЬ ПІДТРИМКИ ВИМУШЕНИХ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ У КОМСОМОЛЬСЬКУ МІСЬКОЮ ВЛАДОЮ ВЕДЕТЬСЯ ВЕЛИКА КОНСОЛІДОВАНА РОБОТА

5.02.2015, 10:00

25 листопада 2014 року в рамках проекту ПРООН «Єдина країна – єдиний народ» Комсомольським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  було підписано з благодійною організацією «Світло надії» (м. Полтава) угоду про співпрацю в організації медико-санітарної, правової та психологічної допомоги, соціальної адаптації внутрішньо переміщеним особам.

 

За результатами реалізації першого етапу проекту 04 лютого у малій залі виконавчого комітету Комсомольської міської ради відбулася прес-конференція для ЗМІ, де було висвітлено питання участі м. Комсомольська в проекті ПРООН щодо надання допомоги внутрішньо переміщеним особам з Донецької та Луганської областей. Організатори прес-конференції (Комсомольський міський ЦСССДМ спільно з благодійною організацією «Світло надії» мали на меті не тільки презентувати результати реалізації ініціативи «Підтримка та допомога внутрішньо переміщеним особам», а й ще раз поінформувати вимушених переселенців, а їх офіційно зареєстровано у Комсомольську 1132 особи, про ті види соціальних послуг та допомог, які вони можуть отримати в соціальних службах міста.

 

Участь у прес-конференції взяли міський голова Сергій Супрун, заступник міського голови Надія Угнічева, директор Комсомольського міського ЦСССДМ Олена Запсельська, начальник УПСЗН Світлана Чернявська, регіональний координатор проекту ПРООН «Гуманітарна допомога внутрішньо переміщеним особам в Україні», представник благодійної організації «Світло надії» Надія Тимошенко, керівник проекту «Допомога ВПО в Полтавській області» Роман Дрозд, кейс-менеджер благодійної організації «Світло надії» Олена Коваль.

 

У ході заходу очільник Комсомольська С.Супрун підвів підсумки всебічної роботи міської влади у напрямку надання допомоги вимушеним переселенцям, подякував заступникам міського голови, працівникам управління праці та соціального захисту населення, ТЦСО «Калина», центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представникам благодійної організації «Світло надії», волонтерам, громадським активістам за щоденну плідну та злагоджену працю, висловив сподівання на подальшу тісну співпрацю з проектом ПРООН.

 

З питань підтримки вимушених переселенців у Комсомольську міською владою ведеться велика консолідована робота. На позитивний результат працюють  усі міські соціальні служби, значна допомога здійснюється Благодійним фондом «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» та громадськими активістами. Заступник міського голови Надія Угнічева наголосила, що тільки у 2014 році з міського бюджету на потреби переселенців виділено 64,8 тис. грн.,   779 осіб отримали щомісячну адресну допомогу на покриття витрат на проживання, 86 переселенцям відновлено механізм отримання державної соціальної допомоги, 2-м сім’ям, які виховують дітей, надано матеріальну допомогу в загальній сумі 3 528 грн., 3 дітей з числа переселенців відвідують центр соціально-психологічної реабілітації, який у 2015 році фінансується за кошти міського бюджету.

 

Надія Тимошенко - представник благодійної організації «Світло надії» презентувала результати спільної з ЦСССДМ діяльності у напрямку реалізації проекту ПРООН, відзначила роботу кейс-менеджера благодійної організації «Світло надії» Олени Коваль, окреслила перспективи Комсомольська щодо участі міста в новому проекті ПРООН щодо вирішення питань працевлаштування вимушених переселенців та висловила сподівання на подальшу дієву підтримку міської влади.

 

Директор ЦСССДМ Олена Запсельська охарактеризувала діяльність центру в рамках угоди: надання приміщення та технічного оснащення для роботи кейс-менеджера (фахівця із соціальної роботи);  здійснення оцінки потреб переселенців, забезпечення їх соціальним супроводом; підбір та навчання волонтерів; залучення до співпраці партнерських недержавних організації (громадські, благодійні, релігійні), що надають благодійну та гуманітарну допомогу вимушено переміщеним особам. Усього до роботи з переселенцями ЦСССДМ залучено 27 волонтерів, з них 4 – фахівці (психолог, юрист, соціальні працівники), які працюють на постійній основі, 7 – волонтери з числа самих переселенців. Крім цього, близько 20 чоловік залучалися до разової волонтерської допомоги (студенти Полтавської місіонерської духовної семінарії, випускники «Школи волонтерів» ЦСССДМ). У рамках технічної допомоги центром отримано 3 транші гуманітарної допомоги, завдяки чому переселенцями отримано продуктові набори, одяг, миючі засоби та засоби особистої гігієни, комплекти постільної білизни, ковдри, дитячий верхній одяг.

 

На завершення прес-конференції виступила волонтер, сім’я якої приїхала з Донецька, Анастасія Дронова. Нещодавно вона сама стала волонтером, допомагає ЦСССДМ у вільний час. Анастасія вважає, що кращий спосіб віддячити – допомогти іншим переселенцям.