«ВІД ЕКОЛОГІЇ ДУШІ – ДО ЕКОЛОГІЇ ДОВКІЛЛЯ»

6.02.2015, 09:03

3 лютого 2015 року в ЦД та ЮТ відбувся традиційний міський збір юних екологів «Від екології душі – до екології довкілля», присвячений 55-річчю м.Комсомольська. Організаторами заходу стали відділ освіти Комсомольської міської ради (начальник відділу освіти І.В.Шошина) та центр дитячої  та юнацької творчості (директор Н.А.Сакун).

Учасники заходу – люди, не байдужі до проблем екології.

Збір – це підведення підсумків еколого-натуралістичної роботи за 2014 рік. Велику природоохоронну, дослідницьку, пропагандистську роботу провели педагогічні та учнівські колективи навчальних закладів міста, які були активними учасниками конкурсів, олімпіад, акцій, проектів, свят.

Робота учасників конкурсів направлена на проведення екологічних експедицій, походів, екскурсій, під час яких молодь мала можливість спостерігати, досліджувати, аналізувати та систематизувати отримані знання.

Учні вивчали стан прибережних смуг, біорізноманіття земного покриву, проводили роботу з розчищення джерел, висаджували дерева та кущі, займалися дослідництвом у галузі екології довкілля.

Приємно відзначити, що наше підростаюче покоління не стоїть осторонь екологічних проблем, адже Земля – наш спільний дім і ми повинні зробити все, щоб жилося в ньому комфортно.

Під час міського збору були підведені підсумки 34 обласних, Всеукраїнських, міжнародних конкурсів, акцій, проектів. Учнівські колективи були нагороджені дипломами Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації, дипломами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України. А керівники колективів, які стали призерами даних заходів, нагороджені листами подяки Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та відділу освіти Комсомольської міської ради.

Лідерами за участю і кількістю перемог стали:

  • І місце – колектив НВК ім.Л.І.Бугаєвської (директор Тузікова А.М.);
  • ІІ місце – колективи гімназії ім.В.О.Нижниченка (директор Полобок Л.В.) та ЗОШ № 2 з поглибленим вивченням математики (директор Васильченко О.В.).

Завдяки кропіткій роботі екологічних загонів нашого міста у цьому році Комсомольськ посів І місце у Полтавській області за рейтингом участі і перемог у Всеукраїнських та обласних масових заходах еколого-натуралістичного напрямку в 2014 році .

Зі словами вітання до присутніх звернулися Ірина Володимирівна Шошина, начальник відділу освіти, Петро Іванович Хохуля, головний спеціаліст відділу освіти, Світлана Іванівна Негода, завідуюча міським методичним кабінетом, які щиро подякували екологам-активістам та їх керівникам за збереження і примноження краси рідного краю.

Діти, батьки та педагоги, об’єднавши свої зусилля на захист довкілля, здатні сьогодні не тільки прикрасити планету, а й змінити екологічну свідомість людства. Кожен, хто не байдужий до майбутнього, спроможний особисто допомогти у справі збереження та захисту природи, зробити свій беззаперечний внесок у майбутнє та сьогодення нашої екології.

 

Скороходова О.А., методист ЦДтаЮТ