УПСЗН ІНФОРМУЄ

11.02.2015, 16:06

Робочою групою з питань легалізації заробітної плати та найманої робочої сили, до складу якої ввійшли представники державної Фіскальної служби, Управління Пенсійного фонду України, міського державного центру зайнятості та управління праці і соціального захисту населення, проведена робота, зокрема, по визначенню стану легалізації зайнятості та дотримання трудового законодавства щодо використання найманої праці на підприємствах міста, суб’єктів господарської діяльності, які використовують найману працю у сфері торгівлі,  легкій промисловості та інших галузях.

За 2014 рік робочої групою здійснено 23 рейди та 65 обстежень фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності.  При цьому було виявлено, що 112 найманих працівників не мали письмово укладених та зареєстрованих державною службою зайнятості трудових договорів. Після проведеної профілактичної роботи додатково зареєстровані 65 трудових договорів.

Державним інспектором праці проведено по місту 15 перевірок з питань легалізації та складено і передано до суду 15 протоколів за адміністративні порушення.

Питання легалізації оплати праці та реалізації запобіжних заходів щодо поширення тіньової занятості постійно розглядається на засіданнях робочої групи щодо легалізації заробітної плати на найманої робочої сили.

Також на засіданнях комісій, окрім основного питання щодо обов’язкового укладання трудових договорів, вирішуються питання додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, а саме заробітна плата працівникам повинна виплачуватися не нижче законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати.

Протягом січня – грудня 2014 року було проведено 12 засідань міської комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

На засідання неодноразово запрошувалися керівники підприємств, організацій та установ міста, які мають ризики щодо заборгованості із виплати поточної заробітної плати. З керівниками таких підприємств проводиться роз’яснювальна робота стосовно законодавства про працю, розробки графіків погашення заборгованості із виплати заробітної плати в разі її наявності та про персональну відповідальність керівників підприємств.

 

Начальник УПСЗН С.П.Чернявська