ВІДКРИТО ЩЕ ОДНУ МЕМОРІАЛЬНУ ДОШКУ НА ЧЕСТЬ ОДНОГО З НАШИХ ЗЕМЛЯКІВ, ЯКИЙ ЗАГИНУВ У АФГАНІСТАНІ

14.02.2015, 09:25

13 лютого напередодні Дня вшанування пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, які виконували свій службовий обов’язок за межами Вітчизни, міський голова С.А.Супрун взяв участь в урочистому заході – відкритті меморіальної дошки на честь одного з наших земляків, який загинув у Афганістані, учня Дмитрівської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Валерія Олексійовича Бутенка.

 

 З кожним роком все далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час непідвладний викреслити з пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстровано українцями, долею одягненими у солдатські чоботи.

 

Школярі-дмитрівчани на чолі із директором школи В.Г.Брижанем зустрічали почесних гостей – Комсомольського міського голову С.А.Супруна, маму загиблого героя Віру Олександрівну, голову міської спілки ветеранів   Афганістану Володимира Миколайовича Рубана, воїнів-інтернаціоналістів, в.о. заступника сільського голови А.О.Манька патріотичними віршами, піснями. Біля меморіальної дошки вартував почесний караул. Згадуючи про Валерія Олексійовича, діти та дорослі вклали в промови часточку своєї душі  та подарували її Вірі Олександрівні разом із квітами.

 

 Комсомольський міський голова зазначив,  що сьогодні ми віддаємо данину поваги воїну, гідному синові України, справжньому чоловікові, який захистив своїх бойових товаришів. «Валерій Олексійович є для всіх нас прикладом гідності, відваги, стійкість і мужність. Вічна слава герою й усім, хто поклав на афганській землі найдорожче – життя, чиї імена пішли у безвість, кому судилося померти від ран вже вдома. Сьогодні в Україні непрості часи, тисячі чоловіків показали приклад патріотизму та відданості Батьківщині, присязі і військовому обов’язку. Вони готові захищати свою землю, своїх рідних. Та завдання політиків зробити все, щоб в Україні нарешті запанували мир і злагода, а наші люди не знали, що таке жахи війни. Дорогі школярі! Пишайтеся тим, що така меморіальна дошка з ім’ям героя-патріота тепер з’явилася на стінах вашої школи. Шануйте світлу пам'ять тих, хто віддав життя, виконуючи свій військовий обов’язок, цінуйте честь, гідність, мирне небо над головою,  учіться любити і  захищати свою  Батьківщину. Нехай світлі імена героїв не підуть у забуття, а слугують наочним прикладом для прийдешніх поколінь. Герої вічно будуть жити в наших серцях!»

 Присутні вшанували пам'ять загиблих воїнів-афганців, поклали живі квіти до меморіальної дошки на честь В.О.Бутенка.