У КОМСОМОЛЬСЬКУ ВІДКРИТО МЕМОРІАЛЬНУ ДОШКУ ГЕРОЮ-АФГАНЦЮ

14.02.2015, 11:59

«Прийде час - нащадки їх прославлять,

Й полетять пісні, як журавлі.

Збережемо, браття, світлу пам'ять

Про героїв нашої землі!»

 

З таких слів розпочався урочистий захід, присвячений відкриттю меморіальної дошки на честь випускника загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 з поглибленим вивченням математики, В’ячеслава Михайловича Титова.

 

У 1983 році під час жорстокого бою в далекому Афганістані В'ячеслав Михайлович був смертельно поранений. За відвагу та мужність, проявлені в бою, посмертно нагороджений орденом Червоної Зірки.

Сьогодні на порозі рідної школи вшанувати світлу пам'ять загиблого комсомольчанина зібралася громада: міський голова Сергій Андрійович Супрун, секретар Комсомольської міської ради Світлана Олександрівна Калашнік, заступник міського голови Надія Дмитрівна Угнічева, начальник міського відділу освіти Ірина Володимирівна Шошина, начальник відділу культури і туризму Ірина Іванівна Зеленська, голова міської спілки ветеранів Афганістану Володимир Миколайович Рубан, воїни-інтернаціоналісти, рідна тітка В.М.Титова Галина Костянтинівна, представники міського методичного кабінету, директор школи, вчителі, учні закладу, волонтери та громадські активісти, військовий, який прибув зі сходу України у відпустку, ЗМІ.

З урочистою промовою виступив очільник Комсомольська. Сергій Андрійович зазначив, що В’ячеслав Михайлович рано пішов із життя, та він став для своїх товаришів взірцем військової доблесті, честі, патріотизму та героїзму. На сьогоднішній день у місті мешкає 181 воїн-інтернаціоналіст, з них 121 пройшов через пекло війни в Афганістані, 4 комсомольчанина не повернулися додому, 35 героїв-земляків не дожили до пам’ятної дати. На сході України йде війна, у ході якої загинуло багато українців. Найменше, чим ми можемо віддячити героям – зробити так, аби їхні світлі імена не пішли у забуття, а слугували наочним прикладом для прийдешніх поколінь.

Голова міської спілки ветеранів Афганістану Володимир Миколайович Рубан висловив щиру вдячність міській владі, депутатам Комсомольської міської ради, шкільній адміністрації за сприяння в питанні увічнення пам’яті В’ячеслава Михайловича, подякував приватному підприємцю Г.М.Бондарю за виготовлення та встановлення меморіальної дошки, подарував школярам книги «Комсомольчани на дорогах афганської війни».  

Багато теплих щирих слів на адресу В’ячеслава Михайловича Титова пролунало з вуст почесних гостей, школярів. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять про нього та всіх тих, хто віддав своє життя в афганському пеклі. Про війну завжди важко говорити, та ми не маємо права забувати про неї. Особливо про тих, хто захистив мир ціною власного життя. На завершення заходу у виконанні учениці ЗОШ №2 Уляни Чеботарьової пролунала пісня «Повертайся живим». А до відкритої меморіальної дошки В’ячеслава Михайловича Титова лягли червоні гвоздики. Кожен житель нашого міста пам’ятатиме свого земляка, що увійшов в історію України поряд з іншими героями.


О, Україно! Ніжно пригорни

Усіх живих синів своїх, як мати,

Щоб ми уже не бачили війни,

Не чули щоб ніколи звук гармати