ПРАКТИЧНИЙ ТРЕНІНГ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ МІСТ-ПІДПИСАНТІВ УГОДИ МЕРІВ У ЛЬВОВІ

16.02.2015, 14:35

4-5 лютого 2015 року у м.Львові, у конференц-залі готелю «Арт-Модерн», відбувся практичний тренінг для українських міст-підписантів Угоди мерів. Проведення цього заходу, організованого в рамках реалізації проекту «Угода мерів – Схід». Місто Комсомольськ було представлене директором департаменту економічного розвитку та ресурсів Ольгою Овчинніковою, начальником відділу водо-, теплопостачання, транспорту та зв’язку департаменту житлово-комунального господарства Жанною Неклюдовою.

 

Питання необхідності зменшення енерговитрат у міському та державному бюджетах, а також залежності від імпортованих паливних ресурсів залишається серед найбільш пріоритетних, що вимагають невідкладних практичних кроків для їх вирішення. Тому в участі у заході були, в першу чергу, зацікавлені саме ті органи місцевого самоврядування, які на практиці поставили перед собою це завдання, прийнявши умови участі в Угоді і впритул наблизившись до їх впровадження.

 

Участь у тренінгу взяли понад 30 осіб з міст-підписантів Угоди мерів. Інформаційне наповнення програми, крім детального викладу основного матеріалу з впровадження Угоди, було підготовлено командою проекту у складі експертів: Андрія Кирчіва, Мар'яни Приступи, Ірини Городиської, Христини Пак, Віталія Лисюка та Юрія Лягутка – і містило конкретні практичні приклади міст у написанні та реалізації Планів дій по сталого енергетичного розвитку.

 

У перший день координатор Служби підтримки «Угоди мерів – Схід» Ірина Городиська та експерт АЕМУ Віталій Лисюк виклали питання рекомендованої структури Плану дій щодо сталого енергетичного розвитку міста та здійснили огляд сайту Угоди мерів – Схід. Технічний експерт проекту, заступник виконавчого директора Мар'яна Приступа, вичерпно розповіла про особливості впровадження системи енергоменеджменту в містах, методології підготовки базового кадастру викидів (БКВ) і написання Планів дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) у відповідності з новітніми нормами українського та європейського законодавства. З особливою увагою учасники слухали фінансового експерта проекту Христину Пак, яка у своїй презентації розкрила фінансові інструменти для реалізації заходів у сфері енергозбереження та енергоефективності.

 

На завершення, детальну методологію підготовки та проведення інформаційно-освітніх кампаній та Днів сталої енергії подав у своїй презентації неключовий експерт проекту, виконавчий директор Асоціації Андрій Кирчів.

 

За матеріалами http://www.soglasheniemerov.eu/index_ru.html