УПСЗН ІНФОРМУЄ

25.02.2015, 16:25

«Про стан соціального захисту працюючих, зайнятих на роботах у шкідливих умовах праці на підприємствах, в організаціях та установах міста». 

Надання пільг і компенсацій працівникам працюючих у шкідливих та важких умовах праці, є найзлободеннішою проблемою, що стоїть перед державою. Це питання є предметом постійної уваги як уряду, так і органів виконавчої влади і, зокрема, відділу з питань праці та соціально-трудових відносин. На підставі даних підприємств та організацій установлено, що у м. Комсомольську у шкідливих умовах праці працює 9473 працівника.

Керуючись ст.34 пункту 8 Закону України «Про місцеве самоврядування» головний спеціаліст, експерт з умов праці Комсомольського управління праці та соціального захисту населення здійснює контроль за забезпеченням соціального захисту працівників, зайнятих на роботах у шкідливих умовах праці на підприємствах та організаціях міста. На початку року експертом з умов складається графік проведення підприємствами та організаціями першочергових та чергових атестацій робочих місць. Протягом року здійснювався контроль за своєчасністю проведення атестацій, а саме: керівникам підприємств та організацій надсилались листи-нагадування, в яких обумовлювались терміни проведення атестацій робочих місць. Так, згідно графіка на підприємствах міста атестовано 305 робочих місць, на яких працює 1061 працівник.

За 2014 рік експертом з умов праці проведено 56 перевірок, охоплено перевірками 51 підприємство міста. За результатами перевірок було складено 56 довідок, з них 9 довідок - на усунення виявлених порушень. На підставі графіку перевірок підприємств та організацій встановлено, що атестації підлягало 71 робоче місце, на яких проведено атестацію у повному обсязі.

В ході перевірок на підприємствах міста були виявлені недоліки вимог чинного законодавства з питань проведення атестації робочих місць за умовами праці, а саме: Постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442, «Про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці», ст.7 та 8 Закону України «Про відпустки», ст.20 Закону України «Про охорону праці». На даний час певній категорії працівників, робочі місця яких були атестовані, встановлені права на пільги і компенсації за роботу у шкідливих умовах праці, а це: пільгові пенсії, щорічні додаткові відпустки, доплати відповідно до результатів проведеної атестації та вимог чинного законодавства.

З метою якісного та своєчасного проведення атестації робочих місць керівникам підприємств та організацій міста протягом 2014 року експертом з умов праці була надана методична допомога 90 особам, висвітлено в засобах масової інформації 3 статті та 2 виступи по міському радіомовленню.

Головним спеціалістом, експертом з умов праці розроблений графік проведення атестації робочих місць підприємствами, організаціями, установами міста Комсомольська на 2015 рік. Відповідно графіку у 2015 році заплановано провести атестацію робочих місць на 22 підприємствах, організаціях та установах міста, на яких працює у шкідливих умовах праці 916 працівників.

 

Начальник УПСЗН
С.П. Чернявська