Семінар представників місцевого самоврядування Полтавщини

17.03.2015, 09:18

16 березня відбувся семінар керівників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо впровадження на території області Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Вів семінар голова облдержадміністрації Валерій Головко.

У роботі семінару взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, депутати обласної ради. Місто Комсомольськ було представлене міським головою Сергієм Супруном, секретарем міської ради Світланою Калашнік, начальником юридичного відділу Оленою Таран.

Перед учасниками семінару виступили директор Інституту розвитку територій, експерт робочої групи «Реанімаційний пакет реформ» по питаннях децентралізації Юрій Ганущак та народний депутат України, голова підкомітету з питань регіональної політики, місцевих бюджетів та комунальної власності Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Андрій Река.

Юрій Ганущак розповів про механізм добровільного об’єднання територіальних громад та переваги, які отримають громади з ухваленням відповідного рішення, запровадження інституту старост. Особливу увагу він звернув на складання Перспективного плану розвитку території області, формування спроможних громад шляхом їхнього об’єднання відповідно до Перспективного плану та органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад.

Доповідач підкреслив, що добровільні об’єднання територіальних громад отримають конкретну державну підтримку, в тому числі й фінансову, у вигляді субвенцій на формування інфраструктури, які визначаються державним бюджетом.

Потому Юрій Ганущак відповів на запитання, які стосувалися питань усунення юридичних колізій у законодавстві про місцеве самоврядування, управління земельними ресурсами, фінансового забезпечення намічених перетворень, соціального захисту звільнених працівників органів місцевого самоврядування та інші.

У свою чергу, народний депутат України Андрій Река зазначив важливість прийняття та впровадження Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» у контексті децентралізації влади, створення самостійних та самодостатніх територіальних громад.

За матеріалами http://www.oblrada.pl.ua/