Виділення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва учасникам бойових дій

18.03.2015, 15:16

Відповідно до ст.12 (пункт 14) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій надаються пільги щодо першочергового відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва й городництва. Постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014р. № 413 «Про затвердження Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення» зазначено, що довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпечення її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України є підставою для отримання посвідчення учасника бойових дій.

Враховуючи зазначене, для отримання пільги щодо першочергового відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва й городництва необхідно надати посвідчення учасника бойових дій.

На даний час проводиться резервування земельних ділянок, на які раніше було припинено право оренди, та здійснюються заходи з розробки містобудівної документації території мікрорайону Низи для подальшого забезпечення земельними ділянками учасників вищезазначеної категорії.

Додатково повідомляємо, що, відповідно до Порядку набуття земельних ділянок комунальної власності для будівництва та обслуговування житлових будинків у місті Комсомольську, земельні ділянки даного цільового призначення надаються в користування (оренду). У разі, якщо протягом одного року після укладення правовстановлюючого документа на земельну ділянку громадянин не розпочав будівництво індивідуального житлового будинку, право користування земельною ділянкою припиняється.

Крім того інформуємо, що всі заяви, які надійшли до Комсомольської міської ради Полтавської області щодо виділення земельних ділянок від громадян із довідками учасників АТО, заносяться до переліку пільговиків, які мають право на першочергове право відведення земельних ділянок для індивідуальної забудови.

Таким чином, для отримання пільги щодо першочергового відведення зарезервованої земельної ділянки (у разі їх наявності) для індивідуального житлового будівництва учаснику бойових дій необхідно звернутися до Комсомольської міської ради Полтавської області зі зверненням щодо її виділення та обов’язково надати копію посвідчення учасника бойових дій.

За інформацією про виділення земельних ділянок, ознайомлення з переліком осіб, які претендують на виділення земельних ділянок в мікрорайоні Низи, звертатися до управління архітектури і містобудування Комсомольської міської ради Полтавської області (вул. Миру, 24, каб. 121, з 8:00 до 12:00 та з 13:00 до 17:00, тел. 2-28-46)

 


Начальник УАіМ Л.В.Кириченко