Науково-методичний семінар у Комсомольській ЗОШ № 1

19.03.2015, 15:11

На базі Комсомольської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 з поглибленим вивченням економіки і права 19 березня 2015 року відбувся науково-методичний семінар з теми «Концептуальні засади та практичний зміст особистісного зростання учителя в сучасному інноваційному закладі». У роботі семінару взяли участь секретар Комсомольської міської ради С.О.Калашнік, начальник міського відділу освіти І.В.Шошина, ректор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім.М.В.Остроградського В.В.Зелюк, кандидат психологічних наук, завідувач кафедри педагогічної майстерності ПОІППО ім.М.В.Остроградського Я.В.Сухенко, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри філософії та економіки освіти ПОІППО ім.М.В.Остроградського М.П.Щербань, завідувач міського методичного кабінету С.І.Негода, працівники відділу освіти, директори шкіл міста та їх заступники, завідувачі ДНЗ, адміністрація та педагоги ЗОШ № 1 на чолі з директором Н.А.Тягай.

Вітаючи учасників семінару, С.О.Калашнік, секретар Комсомольської міської ради, наголосила: «Освіта – це основа розвитку особистості, суспільства, нації й держави в усіх розвинутих демократичних країнах світу. Сьогодні рівень і якість освіти здійснює безпосередній вплив на економічний, суспільно-культурний та високоінтелектуальний рівень будь-якої країни. Тому для нашої держави, яка прагне вийти на високий європейський рівень розвитку, питання освіти є одним із пріоритетних. У сучасній системі освіти України спостерігається характерна тенденція до посилення інноваційності навчально-виховного процесу, основним виконавцем якого є учитель. Школі, яка розвивається, потрібен інноваційно активний педагог, головними характеристиками якого є висока інноваційна готовність та результативність інноваційної діяльності. Тому освітнє середовище, у якому перебуває учитель, повинно сприяти підвищенню його особистісного зростання. А цілеспрямована робота педагогічних колективів – націлюватися на систематичне впровадження в практику нових прогресивних педагогічних ідей, технологій навчання і виховання, досягнень сучасної педагогічної науки та практики». Світлана Олександрівна побажала присутнім плідної роботи під час заходу та успіху в подальшій педагогічній діяльності на користь розбудови освіти Комсомольська.

З вітальними словами до педагогів міста звернулися І.В.Шошина, начальник відділу освіти, та В.В.Зелюк, ректор ПОІППО ім.М.В.Остроградського.

У теоретичній частині семінару «Цінність школи у цінності вчителя» виступила Я.В.Сухенко, кандидат психологічних наук, завідувач кафедри педагогічної майстерності ПОІППО, яка розкрила психолого-педагогічні умови розвитку творчого потенціалу вчителя-майстра. Директор школи Н.А.Тягай ознайомила з досвідом роботи щодо розвитку кадрового потенціалу закладу як складової стратегічного плану розвитку навчального закладу. Про ефективне використання інноваційних ідей, знахідок та надбань педагогів школи, їх практичне втілення в навчально-виховний процес розповіла заступник директора з навчально-виховної роботи В.В.Снісар. З найновішими надбаннями навчального закладу познайомила під час віртуальної екскурсії «Історія та сучасність поряд» заступник директора з науково-методичної роботи Л.О.Процюк.

Педагоги Комсомольської ЗОШ № 1 презентували свою роботу під час практичної частини семінару «Сучасній освіті – сучасний учитель» та «Учителю сьогодення – освіту майбутнього» проведенням майстер-класів.